Sezóna na zimnom štadióne odštartovala Memoriálom Júliusa Sihelského

Na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote odštartovali sezónu Memoriálom Júliusa Sihelského. Hokejisti a rodinní známi si ho pripomenuli po štvrtýkrát. Pracoval ako autobusár v mestskej hromadnej doprave a známy bol aj v hokejových kruhoch, nakoľko vozil veľa hokejistov na zápasy. Jeho životnú púť predčasne ukončil infarkt.

Úvodné buly prišla na ľadovú plochu vhodiť jeho manželka. Ako pre vobraze.sk priblížil organizátor memoriálu Tomáš Sihelský, ktorý je jedným z jeho synov, do zápasov vstúpilo päť tímov a hrali každý s každým. „Príprava memoriálu trvala asi štyri mesiace a zúčastnilo sa ho vyše 90 hráčov. Dva tímy boli z R. Soboty a tretí založil Soboťan,“ povedal Sihelský, ktorý sa predstvil v tíme Coyotes a na turnaji obsadili prvé miesto. „Obhájili sme minuloročné víťazstvo. Naše družstvo Coyotes Rimavská Sobota vzniklo na počesť turnaja a hráva v ňom aj Alex Tamáši. Tento rok ale nevedel prísť. Poskladali sme sa tu partia chalanov, čo spolu vyrastali a vyrástlo z nej aj pár dobrých hokejistov,“ priblížil.

Najlepším strelcom memoriálu bol Martin Bauer, najlepším hráčom Richard Bořuta a najlepším brankárom bol Adam Ševčík.

Druhý domáci tím, Hornets Rimavská Sobota, obsadil štvrté miesto. Podľa Sihelského prišli ako vždy s kvalitnou zostavou hráčov, v ktorej sú aj opory domáceho HKM. Na ľade si zahral Peter Flipiak, Michal Slovák, Kirril Romanov. „Tento tím pôsobil v Rimavskej hokejovej amatérskej lige RHAL, ktorú dvakrát vyhrali. Za tento tím som mal česť si zachytať aj ja. V tomto tíme mal množstvo priateľov aj môj otec, preto ma veľmi teší jeho pravidelná účasť,“ dodal organizátor turnaja, ktorého brat hrý sa tiež venuje hokeju a bol v mládežníckej reprezentácii. Memoriál podľa Sihelského bude pokračovať aj na budúci rok. Ako Sihelský dodal, nakoľko už nebýva v R. Sobote, ale v B. Bystrici, je rád, že sa mu takýto turnaj podarilo opakovane zorganizovať.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Natália a Peter Mackovci