Najviac ľudí na Klenfeste pritiahla skupina Heľenine oči + foto

Futbalové ihrisko v Klenovci ožilo netradične koncertami. Podujatie pod názvom Klenfest zorganizovali v najväčšej obci v okrese Rimavská Sobota po prvýkrát. Najviac ľudí pritiahlo vystúpenie multižánrovej skupiny Heľenine oči z východného Slovenska. Rozbalili to ako headlineri už po západe slnka. Pre návštevníkov si pripravili tradičné hity a hneď v úvode ich rozskákali na skladbu Heja hop a nechýbala ani skladba Langoš.

Pred nimi vystúpila speváčka Veronika Rabada s kapelou. Do povedomia sa predtým už dostala ako speváčka skupiny Hrdza. Spolupracovala aj s Kandráčovcami. Na pódiu sa popri jej speve rozozvučali husličky, cimbal či gitary. Po prvýkrát odohrala aj filmovú skladbu ku koprodukčnému slovensko-macedónskemu filmu Piagy. Ako spomenula, v Klenovci mali tú česť diváci si vypočuť titulnú skladbu k tomuto filmu. „Tu v Klenovci, exkluzívna premiéra,“ povedala speváčka.  

Festival odštartovala skupina the Mytus z Bratislavy, ktorej členom je klenovský rodák Samuel Ištók. Ako pre vobraze.sk priblížil, v Klenovci prežili dlhé roky, no s rodinou sa presťahovali do Bratislavy aj kvôli hudbe. Návšteva priateľov i ponuka z Klenovca ho potešili. „Odvtedy, ako hráme, tak sme tu boli prvýkrát. Snažíme sa hrať poctivý rokenrol zo šesťdesiatych rokov. Sme vďační aj za publikum, ktoré prišlo. Dali sme do toho všetko,“ povedal Ištók, ktorý nejakú dobu hrával aj v zahraničí na Ibize.

„Prezentovali sme tam piesne známej skupiny The Beatles. Išiel som tam cez španielsku agentúru, ktorá si ma vybrala cez konkurz. Hrával som po hoteloch, kluboch či amfiteátroch,“ priblížil. V súčasnosti s kapelou pripravujú druhé CD pod názvom To je kosť. „Natočili sme už šesť skladieb a chceme pridať ešte ďalších asi šesť. Materiálu máme dosť, rovnako aj skúseností. Tvoríme si vlastné texty, piesne a snažíme sa aj o dvojhlasy, ktoré sa na Slovensku už vytrácajú,“ dodal. 

Po koncertoch prišla na Klenfeste na rad Oldies party s dídžejom Mimom. Hosťami boli Ivan Černák a Rami.

Zdroj: vobraze.sk