Doplnené: Takto počas búrky strhlo strechy na futbalovom štadióne aj škole + foto a video

Hasiči sú v pohotovosti. Popoludňajšia búrka so silným vetrom spôsobila viaceré škody na stromoch v Rimavskej Sobote. Strhnuté sú aj strechy na futbalovom štadióne i na Strednej odbornej škole technickej a agropotravinárskej na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote.

Ako pre vobraze.sk priblížil Martin Babic, zástupca riaditeľa OR HaZZ Rimavská Sobota, majú nahlásených aktuálne päť výjazdov.“ Minimálne dve strechy a popadané sú viaceré stromy, “ povedal Babic. Spadnutý strom má byť aj na Jesenského ulici a aj na Košickej ceste, popadané konáre sú na Jánošíkovej ulici a Športovej ulici. Strechu na štadióne odstraňujú hasiči z R. Soboty.

Doplnené o 19.20 hod.

Na miesto udalosti dorazili na výpomoc už aj hasiči z Lučenca. Odstraňujú následky spadnutej strechy na strednej škole. Strecha dopadla asi meter od auta. Podľa jedného zo svedkov vietor prišiel rýchlo a trval krátko. „Nebolo vidieť nič, iba hmlu a hučanie. Ledva som stihol dobehnúť do budovy a dopadol prvý kus strechy. Trvalo to asi dve minúty,“ povedal. Vietor potom z dvoch strán narazil do budovy a lietali plechy. Jednu časť prehodil až na školský dvor. Ide o budovu teoretického vyučovania a vtedy sa v nej už nikto nenachádzal.

Situáciu monitorujeme.