Vyšetrovanie tragického prípadu zrazeného dievčatka v Hnúšti a nehody za Tisovcom polícia ukončila

Polícia ukončila vyšetrovanie v prípade tragickej udalosti v Hnúšti, pri ktorej prišlo o život dvojročné dieťa. „Maloletá vybehla pred vozidlo. Následne došlo k zrážke a utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla,“ priblížila po udalosti banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Vyšetrovanie bolo už podľa jej slov ukončené s návrhom na podanie obžaloby a vyšetrovací spis bol predložený na Okresnú prokuratúru v R. Sobote. „Ide o citlivý prípad a prokuratúra si zobrala za svoje, že o takýchto veciach, ktoré ešte nie sú odsúdené, nebude podrobne informovať,“ doplnila Faltániová.

K tragédii došlo 12. marca minulý rok na dvore autoservisu. Začaté bolo trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Ukončené bolo aj vyšetrovanie tragickej dopravnej nehody pri Tisovci smerom na Muráň. V tomto prípade došlo k jeho ukončeniu. Vyhasol pri nej život 65-ročného vodiča z Revúcej. Na osobnom vozidle Citroen Xsara prešiel v zákrutách do protismeru, kde sa zrazil s kamiónom naloženým drevom. „Je dostatočne odôvodnený záver, že tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ vysvetlila policajná hovorkyňa s tým, že k nehode došlo pre nesprávnu techniku jazdy vodiča osobného auta Citroënu. Alkohol u účastníkov nehody polícia nezistila.

Zdroj: vobraze.sk