V Taurise sa zabavili rodiny s deťmi. Čakal ich pestrý program, dobré jedlo, atrakcie i koncert Maduaru či Desmodu + video

V sobotu 1. júna sa na Deň detí v mäsiarenskej spoločnosti Tauris Group v Rimavskej Sobote zabávali zamestnanci a ich rodinní príslušníci. Okrem domácich zamestnancov sa na podujatí Rodinného dňa zúčastnili a autobusmi prišli aj zamestnanci z Mojmíroviec, Spišskej Novej Vsi či zamestnanci Ryby Košice. Spoločnosť Tauris Groupe pre nich pripravila deň plný zábavy, radosti a oddychu. Išlo už o desiaty ročník takéhoto podujatia a zúčastnilo sa na ňom viac ako tritisíc ľudí.

Na trávnatej ploche bol pre nich pripravený pestrý kultúrny, gurmánsky i športový program. Občerstviť sa mohli dobrým jedlom a pitím, ktoré ponúkali na viacerých miestach. O najlepší guláš súťažilo pätnásť tímov. Podľa poroty ten najlepší navaril tím z Košíc. Víťaza – guľášmajstra – vyhlásila predsedníčka poroty Aneta Vargicová, riaditeľka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. 

Na pódiu sa predviedli deti z miestneho zoskupenia Čisté duše, ktoré zaujalo nejedno dieťa a možno ich aj motivovali k tancovaniu. Na javisku sa ďalej predstavila skupina Maduar, bratia Matyinkovci roztlieskali divákov so svojimi hitmi. Ako s poďakovaním Juraj Matyinko spomenul, spoločnosť Tauris bola v deväťdesiatych rokoch, keď začínali svoju hudobnú kariéru, ich prvým sponzorom. Večerný koncert kapely Desmod pritiahol najviac ľudí a jej hity v podaní speváka Kulyho sa ozývali v celej časti Rimavskej Soboty.

Zamestnanci Taurisu si mohli na podujatie priniesť najbližšiu rodinu, čo znamená, že to mohlo byť aj desaťčlenná rodina. Okrem sponzorov moderátor podujatia Vlado „Láďa“ Varecha, známy z rádia Europa 2, privítal predsedu predstavenstva Eco-Investmentu Miroslava Vajsa, ako aj zástupcov predstavenstva spoločnosti Tauris. Nevynechal ani externých zamestnancov či študentov duálneho vzdelávania zo Strednej odbornej technickej a agropotravinárskej školy v R. Sobote.  

Tauris Groupe sa špecializuje na výrobu a distribúciu mäsových výrobkov a výsekového mäsa. Výrobná prevádzka Ryba Košice je popredným výrobcom tresky a chladených i marezených výrobkov z rýb a lahôdok. Podujatie sa nieslo v uvoľnenej a rodinnej atmosfére za účasti generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Tauris Group Richarda Dudu, ktorý podujatie slávnostne otvoril.

Firemný rodinný deň pre zamestnancov Tauris a ich rodiny organizátori vnímajú ako ideálnu príležitosť, ako sa poďakovať a odmeniť zamestnancov a ich rodiny za ich prácu i podporu. Zároveň je to možnosť lepšie spoznať kolegov a kolegyne nielen v úlohe spolupracovníkov a šéfov, ale aj ako rodičov, športovcov, či gulášmajstrov.

„Som vďačný zamestnancom za plné každodenné nasadenie, ktoré nás spolu s kvalitnými výrobkami pasuje do pozície lídra. Dnes je deň detí, preto sa tešíme, že na firemnom rodinnom dni spoločnosti Tauris, máme viac ako 600 detí, pre ktoré sme okrem ochutnávky detských Zipser párkov, pripravili detský program s animátormi, prezentáciu živých zvierat a bohatý tanečný aj hudobný program na javisku,“ povedal generálny riaditeľ mäsiarenskej firmy Richard Duda. 

Deťom sa veľmi páčilo, že si mohli so sebou vziať kamarátov a spolu sa s nimi podeliť o zábavu – atrakcie, nanuky, hranolky, guľáš, či párky od spoločnosti Tauris.  

Viac vo videu.

Zdroj: PR-článok, Tauris Groupe