Vodič BMW prešiel v R. Janovciach cyklistu. Súd mu vymeral peňažný trest

Vodič BMW z Hostíc zrazil v nočných hodinách na hlavnej ceste v obci Rimavské Janovce muža s bicyklom. Ten nehodu neprežil. Pri tragickej udalosti však asistoval alkohol, u nebohého 23-ročného cyklistu z obce Chrámec bola zistená hodnota 2,04 promile alkoholu. Vtedy 35-ročný vodič z Hostíc nenafúkal. Po približne roku a pol od nehody si vypočul trest. Na hlavnom pojednávaní v januári tento rok uznal sudca Okresného súdu Rimavská Sobota vinným obžalovaného T. M. z prečinu usmrtenia.

„Za čo ho odsúdil na peňažný trest vo výmere tisíc eur a pre prípad, že by výkon tohto trestu mohol byť úmyselne zmarený, mu ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere šesť mesiacov,“ uviedla pre vobraze.sk hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová. Ako ďalej vysvetlila, súčasne obžalovanému uložil povinnosť nahradiť poškodenej škodu vo výške 1 007 eur a so zvyškom nároku na náhradu škody odkázal na civilný proces. Ďalšiu poškodenú s celým nárokom na náhradu škody odkazuje na civilný proces.

Prokurátor však v prípade využil možnosť odvolať sa, čím sa minulý týždeň zaoberal Krajský súd v Banskej Bystrici. „Na verejnom zasadnutí krajský súd zamietol odvolanie okresného prokurátora, ako nie dôvodné,“ dodala Uhrovičová.

K tragickej nehode došlo v noci na 12. júna 2022 v smere od Jesenského na Rimavské Janovce. Vodič cez obec prechádzal v aute s rodinou a podľa prvotných zistení polície sa pravdepodobne nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a rovnako neprispôsobil rýchlosť jazdy.

Zdroj: vobraze.sk