Vodič Audi s viac ako tromi promile si vypočul svoj trest

Nebezpečná jazda odvážneho vodiča s tromi promile na Audi A6 skončila na parkovisku pred Lidlom v R. Sobote. Aj napriek tomu, že bolo zatvorené. Vodič spod Tatier si to riskantnou jazdou za bieleho dňa namieril na Malohontskej ulici smerom z mesta. Pribrzdil ho však kruhový objazd, ktorý preletel. Rýchlou jazdou prerazil betónove zábrany, narazil do ďalšieho auta, značiek a poškodil oplotenie. Podľa svedkov mal ohroziť aj jedného z ľudí na parkovisku.

Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, 35-ročného vodiča Štefana bytom Gerlachovo obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý hrozí trest až jeden rok nepodmienečne. Po nehode u neho podľa Kováčikovej policajná hliadka namerala 1,58 mg/l alkoholu v dychu. V prepočte to predstavuje viac ako tri promile. Škody, ktoré spôsobil boli vyčíslené na 13 tisíc eur.

Okresný súd Rimavská Sobota dňa 25. januára vydal trestný rozkaz, ktorým uznal vinným obvineného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová, obvinenému bol uložený trest odňatia slobody vo výmere 6 mesiacov nepodmienečne so zaradením na výkon trestu do ústavu na výkon trestu odňatia slobody  s minimálnym stupňom stráženia. „Súčasne mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní 6 rokov. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, keďže obvinený si ponechal lehotu,“ uzavrela hovorkyňa.

Lidl začali prerábať. V pláne je aj ďalší supermarket v R. Sobote

Zdroj: vobraze.sk