AKTUALIZOVANÉ: Infúzny vitamín C ako vysokoúčinná liečba mnohých ochorení. Ako vám môže pomôcť?

Aktualizované 26.1.2022

Vedeli ste, že infúzny vitamín C je veľmi silný štartér imunity a pomáha aj pri chronických ochoreniach, ako sú reuma, depresie,  histamínová intolerancia, autoimunitné ochorenia?
Infúzna liečba vysokými dávkami vitamínu C je veľmi dobre tolerovaná a je schopná dosiahnuť až 10-krát vyššie hladiny vitamínu C v krvi, ako je možné dosiahnuť pomocou doplnkov stravy. Vitamín C moduluje imunitnú odpoveď pri infekcii a chráni pred nadmerným zápalom, ktorý je podstatou chronických ochorení. 

„Dávkovanie a dĺžka liečby vysokodávkovým vitamínom C je individuálna, vždy podľa konkrétneho pacienta. Na posilnenie imunity postačuje 4-6 infúzií v týždenných intervaloch. Pri riešení konkrétneho zdravotného problému liečba trvá 6-8 týždňov, pri onkologických ochoreniach to môže byť aj dlhšie. Dávka vitamínu C v infúzii závisí od toho, aký zdravotný problém riešime“ vysvetlila Adela Englerová. 

Predstavila nám najčastejšie zdravotné problémy, na ktoré aplikuje infúzny vitamín C

1. Preventívne podanie vitamínu C na podporu imunity2. Podpora imunity pri akútnych a chronických infekciách
3. Doplnková liečba pri nádorových ochoreniach
4. Zápalové reumatické ochorenia
5. Alergie
6. Podpora hojenia rán / po úrazoch, pred plánovanými operáciami, po operáciách/
7. Depresívny syndróm
8. Únavový syndróm
9. Syndróm vyhorenia
10. Autoimunitné ochorenia
11. Ekzémy12. Postkovidový syndróm
Vo svojej ambulancii sa venuje doplnkovej liečbe vitamínom C už 9 rokov a má veľmi dobré ohlasy od pacientov. „Táto liečba je na lekársky predpis“, doplnila.

Objednať sa na aplikáciu vitamínu C alebo na konzultáciu môžete cez kontaktný formulár alebo telefonicky, ktoré nájdete na konci pôvodnej správy.

Pôvodná správa

Je lekárka s vyše 15-ročnou praxou. Má špecializačnú atestáciu z radiačnej onkológie. „Ako lekár – onkológ sa často stretávam s požiadavkami na to, aby som pacientom poradila, aké výživové doplnky môžu užívať pri svojich diagnózach,“ vysvetlila pre vobraze.sk, Soboťanka Adela Englerová, ktorá pôsobí na onkologickom oddelení a onkologickej ambulancii v rimavskosobotskej nemocnici Svet zdravia a v onkologickej ambulancii Avimed na Dobšinského ulici v Rimavskej Sobote.

„Viem, že ľudia, ktorí akurát bojujú s nejakým ochorením alebo sú po operáciách v období hojenia, potrebujú podporiť liečbu aj výživovými doplnkami. V dnešných dňoch sa stretávam s mnohými pacientmi, ktorí prekonali koncom roka 2021 ochorenie Covid-19 a začínajú si uvedomovať, že ich zdravotný stav je zmenený, že majú problémy, ktoré predtým na sebe nepozorovali,“ uviedla Englerová. Najčastejšie to býva výrazná únava, bolesti svalov, kostí, ale tiež zvýšený krvný tlak či búšenie srdca.

Podľa onkologičky je rekonvalescencia po ochorení pozvoľná. Pomalšia, ako sme boli zvyknutí a veľakrát je nutné organizmu pomôcť, aby sa opäť dostal do formy. Overeným a účinným spôsobom na znovuzískanie energie je podľa nej zvýšený príjem vitamínu C. „Najúčinnejší spôsob je aplikácia vysokodávkového infúzneho vitamínu C. V našej ambulancii ho aplikujeme už deväť rokov a máme naozaj výborné výsledky. V poslednom roku sa osvedčil aj pri riešení postkovidového syndrómu. Pokiaľ nie je možné absolvovať túto infúznu liečbu,  doporučujem prijímať zvýšené dávky vitamínu C v podobe kapsuliek,“ poznamenala.

Samozrejme, nie je však jedno, aký vitamín C zvolíte. Podľa Englerovej skúseností je najúčinnejšia lipozomálna forma, ktorá má vynikajúce vstrebávanie a tým pádom aj účinok v tele. „Obyčajný vitamín C, ktorý nie je v lipozomálnej forme, sa využije len minimálne. Jednorázovo je črevo schopné prijať okolo 240 miligramov. To znamená, že ak užijete 1000 miligramov nelipozomálneho vitamínu C, vstrebe sa iba jedna štvrtina a tri štvrtiny sa vylúčia z tela bez vstrebania,“ vysvetlila.

V ambulancii tiež máte možnosť nechať si vyšetriť protilátky proti ochoreniu Covid-19. Výsledok vyšetrenia sa dozviete do 15 minút. Vyšetrenie sa robí z kvapky krvi z prsta certifikovaným prístrojom. Samozrejmosťou je obdržanie výsledku v písomnej podobe. V neposlednom rade dávame do pozornosti aj možnosť vyšetrenia hladiny vitamínu D v krvi v ambulancii Avimed na Dobšinského ulici v komplexe Diagnostického centra. „Tento vitamín je silno prepojený s imunitou človeka, ktorá je pri jeho nedostatku znížená a človek je viac náchylný na rôzne ochorenia. A nie, nestačí pobyt na slnku. Mnohí tomu neveria, ale znížené hladiny vitamínu D u 95% vyšetrených vzoriek hovoria o tom, že v našej populácii je výrazne nízky vitamín D. Keď budete vedieť, akú hladinu vitamínu D máte, vieme cielene nastaviť dávkovanie vitamínu D a jeho najvhodnejšiu formu,“ uviedla Adela Englerová.

Na vyšetrenie do ambulancie sa treba objednať.

Kontakt:

MUDr.Adela Englerová

Ambulancia Avimed s.r.o.
Areál Diagnostického centra

Dobšinského 1092/30

Budova Rimava 4

97901 Rimavská Sobota

Telefónne číslo
0905 41 60 63
Alebo cez kontaktný
formulár

Viac informácií získate aj na web stránke www.vitaminex.sk

Zdroj: PR článok