V zadymenom byte zachraňoval dôchodkyňu

Zo zadymeného bytu na Malohontskej ulici v uplynulých dňoch zachraňovali dôchodkyňu. Zaspala vo vedľajšej izbe, kým varila jedlo na šporáku. Ako prvá bola na mieste hliadka obvodného oddelenia v Rimavskej Sobote, Tomáš Steiner a Peter Priadka boli spolu s hasičmi vyslaní k bytu na prvom poschodí, z ktorého cez okno vychádzal hustý dym.

Susedia uviedli, že v byte sa zrejme nachádza osamelá staršia pani, ktorá na búchanie na dvere nereagovala. Podľa informácií OR PZ Rimavská Sobota staršia žena ani po príchode hliadky dvere neotvárala, jeden z policajtov urýchlene vyliezol po hromozvode a vošiel do bytu cez otvorené okno. Policajt zadymený byt prehľadal a našiel 86-ročnú, nič netušiacu pani, spať v izbe. Pani zobudil a dezorientovanú, zrejme po nadýchaní splodín, ju spolu s hasičmi vyviedli z bytu, následne ju záchranka odviezla do nemocnice.

Byt bol celý zadymený pretože si pani na šporáku varila jedlo, ale kým sa dovarilo, ľahla si vo vedľajšej izbe, kde zaspala. Vďaka včasnému zásahu policajtov sa našťastie podarilo predísť horším škodám, ako je zadymený byt a zhorené hrnce.

Zdroj: vobraze.sk, KR PZ Rimavská Sobota