V R. Seči opravili budovu polície

V Rimavskej Seči opravili budovu Obvodného oddelenia Policajného zboru za 85 tisíc eur. Hradené boli zo zdrojov ministerstva vnútra. Išlo o havarijný stav. Vobraze.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako ďalej spomenula, interiérové práce sa týkali zlepšenia pracovného prostredia a hygienických podmienok zamestnancov a príslušníkov Policajného zboru.

Opravy boli zrealizované v rokoch 2021 až 2023 a týkali sa podlahy, vysprávok a maľovania interiéru budovy. Opravené boli aj vodovodné i kanalizačné rozvody a vymenili aj poškodené vykurovacie telesá. „V rámci opatrení na zníženie spotreby energií budov MV SR bola zabezpečená výmena všetkých termostatických hlavíc a ventilov,“ priblížila Kováčiková. Súčasťou opravy nebola úprava vonkajšej fasády či strešnej krytiny.

Budova OO PZ Rimavská Seč bola postavená v roku 1976. Od tej doby podľa Kováčikovej došlo k čiastočným opravám v roku 2007 – 2008, kde bola vymenená podlahová krytina, sanita a vymaľované boli vnútorné priestory. V 90-tych rokoch bol na budove vyvýšený plot, ktorý chráni budovu.

V Rimavskej Sobote v súčasnosti prebieha rekonštrukcia budovy Obvodného oddelenia PZ.

Zdroj: vobraze.sk

Opravujú budovu obvodného oddelenia PZ v R. Sobote. Policajti robia aj v náhradných priestoroch