DOPLNENÉ: V noci sa strieľalo. Policajná naháňačka skončila na Košickej ceste + VIDEO

Počas uplynulej horúcej letnej noci sa strieľalo. Policajné hliadky naháňali niekoľko kilometrov osobné vozidlo Škoda Octavia s poltárskou poznávacou značkou. Vodiča napokon zastavili 23. júna okolo 22.00 hodiny na čerpacej stanici v Rimavskej Sobote. Auto malo nápis „zásahové vozidlo“, má ísť o bývalého SBS-kára. Na základe nášho videa sú na aute viditeľné stopy po streľbe.

Na čerpacej stanici boli tri autá. Podľa našich informácií policajti zadržali „posádku“. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej v prípade vykonávajú procesné úkony a bližšie informácie poskytnú neskôr.

Doplnené o 16.00 hod.

Auto viedol 65-ročný Zdeno z Poltára, bývalý SBS-kár. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej ho vyšetrovateľ už obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa a z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. „Šoféroval auto aj napriek tomu, že mu bol právoplatným rozhodnutím dopravného inšpektorátu uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá,“ priblížila Faltániová.

Vodiča chcela hliadka zastaviť a skontrolovať. Ako však spozoroval hliadku, začal unikať. Policajti použili aj výstražné znamenia na zastavenie vozidla. Obvinený svojou jazdou v protismere obmedzoval a ohrozoval vodičov protiidúcich áut. „Ani na opakované výzvy a znamení nereagoval, viackrát chcel vytlačiť policajné auto z cesty, preto policajti použili služobnú zbraň,“ povedala a zdôraznila, že strely auto zasiahli ale nikoho nezranili. V R. Sobote mu skrížila cestu ďalšia policajná hliadka. Za použitia donucovacích prostriedkov vodiča vytiahli z auta a obmedzili ho na osobnej slobode.

Zdroj: vobraze.sk