V kresle okresného policajného riaditeľa neurobil Lás doteraz žiadne personálne zmeny. Nového šéfa majú v Lučenci

v Lučenci pplk. JUDr. Michal Čeman
Novým Okresným riaditeľom PZ v Lučenci je Michal Čeman

Na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru Rimavská Sobota sú zatiaľ neobsadené tri pozície. Jednou z nich je riaditeľ odboru kriminálnej polície v R. Sobote, ktorú donedávna zastával Ján Lás. Od začiatku októbra však bol vymenovaný za okresného policajného šéfa v R. Sobote. Druhým postom je riaditeľ Obvodného oddelenia PZ v R. Sobote. Túto funkciu zastával asi dva roky a do výsluhového dôchodku odišiel 1. mája Jaroslav Pfeffer. Poverený funkciou riaditeľa bol Peter Pláštik, ktorý bol aj jeho zástupcom. Treťou pozíciou je zástupca Obvodného oddelenie PZ v Jesenskom. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol Ján Lás, tieto miesta zatiaľ neboli obsadené a pri ich obsadení budú postupovať v rámci interných predpisov.

Nový okresný riaditeľ zmeny na postoch po svojom nástupe nerobil. Jeho zástupcom je Martin Švejnoha, ktorý okresné riaditeľstvo viedol od odchodu Ivana Andrašoviča do výsluhového dôchodku. Bol aj zástupcom Andrašoviča. „K dnešnému dňu nie sú urobené žiadne personálne zmeny,“ povedal Ján Lás. Riaditeľom odboru poriadkovej polície je Zdenko Bálint a šéfom okresného dopravného inšpektorátu Igor Jároši. Funkciu riaditeľa Obvodného oddelenia vo Veľkom Blhu zastáva Peter Hruška, v Rimavskej Seči je to Dušan Sarvaš, v Jesenskom Štefan Lipcsey a v Hnúšti Zdeno Staho. Ako Lás podotkol, dal si predložiť výsledkovosť práce zo všetkých úsekov. „Hlavne tie, ktoré som doteraz neriadil priamo,“ naznačil.

Ján Lás odslúžil v policajnej uniforme už viac ako tridsať rokov. Ako v nedávnom rozhovore naznačil, jeho zámerom je udržať veľmi dobré ukazovatele trestnej činnosti. Aktuálne sa zameriavajú na migrantov či kontrolám vodičov na prítomnosť alkoholu.

Novým okresným riaditeľom PZ v Lučenci sa stal Michal Čeman. Do funkcie ho vymenoval krajský šéf od začiatku tohto mesiaca. Doteraz zastával funkciu okresného riaditeľa v Žiari nad Hronom.

Zdroj: vobraze.sk