Do výsluhového dôchodku odišiel ďalší policajný riaditeľ 

Riaditeľ Obvodného oddelenia Policajného zboru v Rimavskej Sobote Jaroslav Pfeffer odišiel do výsluhového dôchodku. Funkciu riaditeľa zastával posledné dva roky. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, z policajného zboru odišiel od 1. mája. „Poverený funkciou riaditeľa je tak Peter Pláštik, ktorý bol aj jeho zástupcom,“ priblížila Faltániová. Ide o oddelenie, ktoré má na starosti verejný poriadok či občianske spolunažívanie. 

Novinky sú aj na Obvodnom oddelení v Jesenskom. K 30. aprílu tu podľa Faltániovej odišiel do dôchodku zástupca riaditeľa OO PZ Jesenské Kornel Vojtas. Na oddelení majú už vyše pol roka nového riaditeľa. Od septembra je ním Štefan Lipcsey.

Obvodné oddelenie PZ Rimavská Sobota

Po odchode okresného riaditeľa Rimavská Sobota Ivana Andrašoviča je od začiatku tohto roka poverený Martin Švejnoha. Nový šéf zatiaľ nebol do tejto funkcie vymenovaný, nakoľko do výsluhového dôchodku odišiel aj krajský policajný šéf Ivan Piliar a stále nebol vymenovaný jeho nástupca. Poverený vedením KR PZ Banská Bystrica je zase jeho zástupca Jozef Levčík, ktorý pôsobil aj v Rimavskej Sobote.

Vo funkcii riaditeľa skončil ďalší okresný šéf polície. Nových ešte nevymenovali


 

Zdroj: vobraze.sk