Ukradnutý bicykel našli policajti. Prihlásili sa oň dvaja „majitelia“

Ukradnutý bicykel sa našiel. Dohľadali aj jeho skutočného majiteľa. Polícia ďakuje za sledovanie ich príspevkov na sociálnej sieti, ako aj ich šírenie v médiách. Nájsť majiteľa bicykla sa tentokrát podarilo aj vďaka nim. Ako nás ďalej informovala preventistka OR PZ Rimavská Sobota Lenka Lásová, v roku 2009 si mladý muž zakúpil horský bicykel značky Specialized. Bicykel mu však bol v roku 2016 odcudzený neznámym páchateľom, o čom podal na políciu oznámenie. Odvtedy svoj bicykel nevidel. Potom ho však našli policajti počas hliadkovej činnosti a majiteľa hľadali počas leta aj prostredníctvom sociálnej siete. Do hľadania majiteľa sme sa prostredníctvom FB stránky vobraze.sk zapojili tiež.

Príbuzní bicykel uvideli v príspevku polície a preposlali ho majiteľovi. Ako však Lásová poznamenala, nebolo to však až také jednoduché, pretože o bicykel sa prihlásili majitelia dvaja. „Okrem tohto muža aj ďalší bývalý majiteľ, ktorý bicykel zakúpil v roku 2016, takzvane „spod ruky“. Aj jemu však bol bicykel odcudzený v roku 2021 neznámym páchateľom,“ dodáva preventistka.

Keďže však mladý muž podľa Lásovej dokázal polícii hodnoverne preukázať, že on je pôvodným vlastníkom, bicykel mu bol po zistení skutkového stavu a vykonaní nevyhnutných úkonov políciou v Rimavskej Sobote vrátený. „A je za to nesmierne rád. K poďakovaniu nám ako dôkaz, že si svoj bicykel opäť užíva, poslal nádherné fotografie,“ poznamenala.

Na záver policajná preventistka radí, že a ak si zakúpite vec vyššej hodnoty, uschovajte si doklady o nákupe, výrobné číslo a podobne a vyhotovte si fotografie veci, v prípade jej krádeže tak pomôžete polícii pri pátraní.

Poučenie do budúcna pre všetkých ostatných znie jasne. „Ak kupujete vec z neoverených zdrojov, za podozrivo nízku cenu a bez daňového dokladu, môže byť podozrenie, že vec pochádza z trestnej činnosti a ak sa zistí pôvodný majiteľ, ktorému bola odcudzená, vec vám bude zaistená bez náhrady škody a vrátená pôvodnému majiteľovi,“ uzavrela.

Zdroj: vobraze.sk, OR PZ Rimavská Sobota