Starostovia skončili vo funkciách neslávne. V Gemerčeku i Ratkovej budú voľby

Obecný úrad – Gemerček v okrese Rimavská Sobota

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil ďalšie doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí a ich termín určil na sobotu 23. októbra. Starostu si budú voliť aj v obciach Gemerček (okres Rimavská Sobota) a Ratková (okres Revúca). Starosta Gemerčeka Zoltán Kisantal i starosta Ratkovej Ján Bobrovský skončili vo svojich funkciách neslávne. Prišli o mandát po verdikte súdov. Podpísal sa pod to alkohol za volantom. Nad jedno promile, čo je hranica trestného činu.


Hliadka zastavila starostu na poludnie v neďalekej obci Jesenské. „Okresný súd v Rimavskej Sobote vydal dňa 24.januára tohto roka trestný rozkaz, ktorým uznal vinným obvineného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu uložil trest odňatia slobody v trvaní 6 mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 12 mesiacov,“ uviedla pre vobraze.sk hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová. Ako dodala, zároveň mu bol uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu na doživotie. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 9. marca. Toto sa týka prípadu dnes už bývalého starostu Zoltána Kisantala. Ten už pritom aj v minulosti šoféroval ako prvý muž obce pod vplyvom alkoholu a súd ho uznal vinným z prečinu pod vplyvom návykovej látky. Za starostu bol však potom znovu zvolený.

Zastupujúcim starostom Gemerčeka je v súčasnosti Karol Kisantal, čo nám sám potvrdil. Ako poznamenal, zástupkyňa bývalého starostu to nechcela zobrať, lebo pracuje a nemá teraz čas vykonávať túto funkciu.

Čo sa týka Ján Bobrovského, na začiatku februára ho uznal sudca Okresného súdu v Revúcej vinným. Ako ozrejmila Uhrovičová, trestným rozkazom obvineného uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a udelil mu peňažný trest 1 500 eur. Zároveň dostal zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dva roky. „Obvinený aj prokurátor sa vzdali práva podať odpor, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť,“ povedala krajská hovorkyňa Nina Uhrovičová pre TV Joj. Zastupovaním starostu Ratkovej je poverený Marcel Poprocký.

Zdroj: vobraze.sk