Na Kurinci je zraz karavanistov. Sezóna je v plnom prúde

V rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda pri Rimavskej Sobote prebieha celoslovenský zraz karavanistov. „Včera začal, ešte stále beží a potrvá do nedele. V areáli je okolo 90 posádok,“ priblížil pre vobraze.sk Jozef Slanina, vedúci športových a rekreačných zariadení Technických služieb mesta.
Organizuje ho Slovenská asociácia kempingu a karavaningu. Majú vlastný program, cyklotúry či individuálne výlety podľa ponuky. Tou najbližšou a v horúcich dňoch najviac žiadanou je asi kúpanie v bazénoch s geotermálnou alebo pitnou vodou.

Podľa slov prezidenta asociácie z Košíc Jaroslava Manáka chodia na Kurinec radi už pár rokov, ako došlo k jeho znovu oživeniu. „Ľudia sa tu radi kúpu a nemajú tu inú starosť,“ potvrdil pre vobraze.sk Manák.

V stanovom tábore sme stretli karavanistov zo väčšinou karavanistov od Košíc, ale aj od Žiliny, Banskej Bystrice, Zlína, Ivanky pri Dunaji, Pezinka, Piešťan, Zlatých Moraviec, Starej Ľubovne či Bratislavy.

Tohtoročnou novinkou na Kurinci v súvislosti s kempingom je nový vchod, ktorým chodia ľudia do stanového tábora osobitne. „Veľmi sa nám tieto dva vstupy osvedčili najmä v týchto dňoch. Máme pozitívne ohlasy. Pochvaľujú si to aj klienti, lebo si vedia oddýchnuť na recepcii pri tenisových kurtoch,“ skonštatoval Slanina.

Na margo návštevnosti uviedol, že cez týždeň areál kúpaliska navštívi priebežne okolo tisíc ľudí. „Návštevnosť je veľmi dobrá aj počas víkendu,“ uzavrel.

Z alternatív trávenia voľného času karavanistov vyberáme:

– člnkovanie na prírodnom jazere – 22 ha
– rybolov, návšteva žrebčínu a jazda na koňoch pre deti a dospelých
– cykloturistika – asfaltová cesta z RO do mesta Rimavská Sobota cca 4,3 km, okolo vodnej nádrže a Kurinecký les cca 20 km a ďalšia rozsiahla sieť cyklotrás
– šport v areáli RO: minigolf, tenisové kurty, plážový volejbal, ruské kolky, stolný tenis
– pešia turistika – Kurinecká dubina – prírodná rezervácia, pieskovcové jaskyne Nižný Skálnik, náučné chodníky: Drienčanský kras, Hajnáčka, Zvernica Teplý vrch
– ďalšie prírodné zaujímavosti: salaš Veľké Teriakovce s malým zverincom, výbornou kuchyňou a s výhľadňou Maginhrad, hrad Šomoška, Fiľakovský hrad,
– podzemný svet: s dostupnosťou do 80 km: jaskyňa Domica, Gombasek, Dobšinská ľadová jaskyňa
– kultúra a história: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote, hvezdáreň – astropark, rímsko-katolícky kostol sv. Jána Krstiteľa, historické budovy v centre mesta, gotická cesta – najkrajšie sakrálne pamiatky Gemera, pamätné izby v okolí: Lukovištia – Ivan Krasko, Drienčany – P.E.Dobšinský, Vyšný Skálnik – J.Botto,
– technické pamiatky: mlyn vo Veľkých Teriakovciach

Zdroj: vobraze.sk, Asociácia kempingov a karavanov