Smetiarske auto z Hnúšte malo nehodu. Samospráve vypomôžu Tisovčania

Dopravná nehoda smetiarskeho auta z Hnúšte si vyžiadala zranenia celej posádky. Ťažké zranenie, zlomeninu kľúčnej kosti, utrpel 31-ročný spolujazdec s dobou liečenia nad 42 dní. Dve osoby utrpeli ľahké s dobou liečenia do sedem dní. Škoda na vozidle bola podľa polície odhadnutá na 30-tisíc eur. „54-ročný vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, ako aj prepravovanému nákladu, kde pred križovatkou ciest I/16 do mestskej časti Lučenec – Dolná Slatinka pribrzdil, vozidlo rozkolísalo a následne sa prevrátilo do priekopy,“ uviedla pre vobraze.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. K nehode došlo predpoludním na ceste I. triedy pred Lučencom a pracovníci Technických služieb viezli smeti na skládku.

„Dychová skúška u vodiča bola s negatívnym výsledkom, 54-ročnému vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz,“ doplnila Kováčiková. Spolujazdcovi museli z kabíny pomôcť privolaní hasiči.

Na miesto nehody včera prišiel aj primátor Hnúšte Martin Pliešovský. Keď som videl kabínu vozidla, tak sa podľa jeho slov divil, že vyšli relatívne v poriadku z takejto nehody. „Dôležité je, že všetci sú v poriadku. Plechy sú plechy, ale ľudské životy sú nenahraditeľné,“ povedal pre vobraze.sk Pliešovský, podľa ktorého okrem kľúčnej kosti mali ostatní len odreniny a škrabance. Podľa Pliešovského ide o jediné auto, ktoré majú v Hnúšti určené na zber a vývoz TKO a minulý týždeň prešlo čerstvo cez STK. Zber smetí to však nenaruší. Ako ďalej Pliešovský uviedol, udalosť dnes vyvolala rokovania , aby v Hnúšti prekryli potrebné obdobie bez auta. Pomôcť im má samospráva z Tisovca. „Zvážajú len jedenkrát do týždňa, takže si nájdu čas a ochotne nám poskytli službu. V minulosti, keď mali oni pokazené auto, tak sme im pomohli, je to recipročne,“ povedal primátor a dodal, že pomoc im prisľúbila aj spoločnosť Brantner.

„Za ten čas zistíme mieru a rozsah opráv a v závislosti od financií pôjdeme do opravy starého, alebo kúpy nového auta, prenájmu, alebo nám to bude vyvážať niekto iný,“ načrtol primátor Pliešovský. Dodal, že táto udalosť trochu urýchlila zmeny, týkajúce sa príspevkovej organizácie Technické služby. „Dúfam, že sa nám to podarí čo najskôr vyriešiť, lebo je to potrebné a ťahá sa to už niekoľko rokov,“ dodal.

Zdroj: vobraze.sk, Foto: polícia