Rimavskosobotské mažoretky získali vzácne trofeje na majstrovstvách Slovenska

Trio Chiara Kleibanová, Adriána Holíková a Emília Csanková

Možoretkám Estrella z Centra voľného času Relax v Rimavskej Sobote sa vydarili majstrovstvá Slovenska. Titul si vybojovalo so žezlom (mace) v seniorskej kategórii trio Adriána Holíková, Emília Csanková a Chiara Kleibanová. Prvé miesto však obsadili rimavskosobotské mažoretky aj v troch veľkých formáciách. Navyše, Adriána Holíková sa umiestnila ako sólistka so žezlom v seniorskej kategórii na druhej priečke a na rovnakej pozícii skončila medzi juniorkami Michaela Egyudová. Tretie miesto obsadila rimavskosobotská sedemčlenná formácia v juniorskej kategórii s vlajkou (flag).

Mažoretky Estrella sa na národný šampionát, ktorý sa konal uplynulý víkend v Spišskej Novej Vsi, pripravovali dlhých osem mesiacov. Trénovali pravidelne. Na Spiši sa predstavili celkovo so siedmimi choreografiami. Vo veľkých formáciách (klasický pom – pom) sa predviedli kadetky, juniorky i seniorky.

Dosiahnuté výsledky nás veľmi potešili, ale nezaháľame v tréningovom procese. Už 20. mája pocestujeme na súťaž do Malaciek a zároveň nás čaká príprava na majstrovstvá Európy. Konkrétne nominácie nám prídu tento týždeň. Európsky šampionát bude konať od 22. do 25. júna v Maribore.

Naše výsledky:
Majsterky SR- trio- mace – seniorská kategória ( E. Csanková, Ch. Kleibanová, A. Holíková)
1.miesto VF pom – pom – kadetská kategória (24 členov)
1.miesto VF pom – pom – juniorská kategória (17 členov)
1.miesto VF pom – pom – seniorská kategória (12 členov)
I. vicemajsterka SR – sólo- mace – seniorská kategória – Adriána Holíková
I. vicemajsterka – sólo- mace – juniorská kategória – Michaela Egyudová
II. vicemajsterky SR – miniformácia – flag – juniorská kategória ( N. Lacková, L. Pažičanová, Z. Sujová, O. Líšková, E. Jekimová, M. Škrvaňová, M. Egyudová)

Zdroj: Ivana Pivarníková – CVČ Relax, R. Sobota