Prevencia mala v prípade kradnutých bicyklov dobrý efekt

Zverejnenie kradnutých bicyklov na sociálnej sieti malo pre zlodejov odraďujúci efekt. Od tej doby nebol nahlásený ani jeden ďalší ukradnutý bicykel. Ľudia si začali dávať väčší pozor na svoje veci. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej ďalšie ukradnuté bicykle neboli nahlásené a polícia naďalej pátra po zlodejoch.

Polícia pred mesiacom zverejnila viacero opatrení na upovemenie verenosti Už ste si večer skontrolovali vchodové dvere? Polícia to odporúča najmä po 20-tej hodine. Dôvodom sú krádeže vlámaním. Ako sme už upozorňovali, vo zvýšenej miere mizli bicykle, ale ako nám povedali v niektorých bytových domoch, aj topánky či iná obuv spred dverí. Len pripomíname rady polície, ako predchádzať krádežiam, hlavne vážnejším vlámaniam do pivníc:

– neotvárať ľuďom, ktorých nepoznáte
– okná do pivníc a spoločných priestorov prekryte napríklad fóliou, záclonami alebo kartónmi tak, aby cez ne z vonku nebolo vidieť, čo v pivnici máte
– zvážte, aké cenné veci odložíte do pivnice, najmä, ak máte pivnice z obyčajných drevených latiek
– plusom je aj použitie bezpečnostných dverí alebo bezpečnostnej zámky resp. kamerového systému najmä na hlavné dvere, ktoré vedú do pivničných priestorov.

Podľa informácií polície, ktoré zverejnila na sociálnej sieti, pokiaľ vo večerných, alebo nočných hodinách vidíte, alebo počujete niečo podozrivé vo vašom vchode, naďalej platí, zavolajte ihneď políciu na čísle 158.

FOTO: KR PZ Banská Bystrica