Po daždi podmylo cestu

Patrí medzi menej frekventované a cyklisti ju radi využívajú, aj keď z Utekáča cez miestne časti smerom na Sihlu sa ide dokopca. Utekáč a Sihlu spája cesta III. triedy. Od včerajšieho dňa ju však uzavreli. Dôvodom je chýbajúca časť vozovky, ktorú podmylo a odtrhla ju voda po silnom daždi. Podľa informácií z miesta uzavretia, neďaleko časti Utekáča – Havrilovo, bude neprejazdná niekoľko týždňov.

Medzi miestne turistické lákadlá patrí náučný chodník, Jánošíkova skrýša. Začína sa pri neďalekom Šári moste so smutným príbehom. K zosuvu došlo len neďaleko.

Stav vyše 10-kilometrovej cesty bol už niekoľko rokov zlý a správca cesty Banskobystrický samosprávny kraj ju plánoval obnoviť. Cesta utrpela najmä v uplynulých rokoch, kedy bola cez ňu presmerovaná doprava počas rekonštrukcie cesty cez Sedlo Zbojská. Na ceste boli vo viacerých častiach veľké a hlboké výmole.

Doplnené 2.mája
Cestu, ktorá je v správe BBSK, posúdil geostatik. V piatok podvečer na ňu následne vrátili dopravu. Obnovená bola však len striedavo v jednom jazdnom pruhu. Týka sa však len vozidiel do 3,5 tony, tamojších obyvateľov a záchranné zložky.