Polícia objasňuje príčinu reťazovej nehody. Jej účastníkom bol aj L. Rigó. Prípad preberá kriminálka

Polícia objasňuje príčinu reťazovej dopravnej nehody na diaľnici R1, kde bol účastníkom aj rimavskosobotský poslanec Ladislav Rigó. Nehodu preberá kriminálka. K nehode s vážnymi následkami došlo v kolóne áut, keď vtedajší viceprimátor R. Soboty a zároveň poslanec Zastupiteľstva BBSK cestoval osobným autom na zasadnutie do Banskej Bystrice a odzadu do neho narazila dodávka. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, podľa policajných zistení z miesta nehody v prvom rade došlo k porušeniu povinnosti vodiča. „V neposlednom rade náraz zapríčinilo aj nevenovanie sa vedeniu motorového vozidla,“ povedala Kováčiková a dodala, že neboli dodržané ani vzdialenosti medzi vozidlami. 

K nehode došlo v septembri 2021. Podľa policajnej hovorkyne vtedy 38-ročný vodič zo Zvolenskej Slatiny na vozidle Renault Master smeroval po diaľnici R1 od Zvolena na Banskú Bystricu. Približoval sa ku kolóne, ktorá sa tvorila na diaľnici kvôli zúženému jazdnému pruhu. „Údajne sa pozrel na rádio, pričom sa na chvíľu plne nevenoval vedeniu vozidla, a keď sa pozrel na vozovku, tak už nestihol nijako zareagovať a ani zabrzdiť vozidlo,“ vysvetlila Kováčiková. Došlo k nárazu do pred ním stojaceho auta Mitsubishi, ktoré viedol 64-ročný vodič z Rimavskej Soboty. Vozidlo Renault Master následne narazilo do osobného auta Opel Corsa. V ňom sa ľahko zranila vodička so spolucestujúcim. Auto značky Opel bolo v pravom jazdnom pruhu a odrazilo ho ešte do vozidla značky VW Caddy. 

Spisový materiál k nehode bol podľa Kováčikovej postúpený z diaľničnej polície na odbor kriminálnej polície v Banskej Bystrici, kde sa bude nehoda ďalej vyšetrovať. Pri nehode došlo k najvážnejšiemu ublíženiu na zdraví u vodiča z R. Soboty, ktorý utrpel ťažké zranenia. 

Ladislav Rigó je rád, že mu život dal druhú šancu
Viceprimátor R. Soboty mal dopravnú nehodu

Zdroj: vobraze.sk foto: Katarína Kováčiková TV JOJ