Ladislav Rigó je rád, že mu život dal druhú šancu

Ladislav Rigó

Rimavskosobotskému poslancovi sa po ťažkej autohávárii podarilo dostať na nohy. Ako pre vobraze.sk ďalej Ladislav Rigó uviedol, 23. september a havária mu na ceste do Banskej Bystrice zmenili život. Pamätá si náraz zozadu a potom aj spredu. Napriek tomu sa mu podarilo vystúpiť z osobného auta Mitsubishi. „Chcel som sa ísť porozprávať s vodičom dodávky, ktorý do mňa narazil, ale bola tam už polícia a dali mi fúkať,“ povedal Rigó, ktorý následne skončil v rukách záchranárov. „Na to si ešte pamätám a potom prišiel dvojtýždňový maratón o život. Až vtedy som sa prebral,“ povedal Ladislav Rigó, ktorý zdôraznil, že už len to, že vtedy stál na nohách, bol zázrak, čo však zažil v nasledujúcom období, nepraje ani nepriateľovi. 

Po viac ako pol roku od nehody je stále na dlhodobej PN. V čase nehody zastával aj funkciu viceprimátora Rimavskej Soboty. Cestoval na zasadnutie krajského parlamentu ako poslanec BBSK. Pri nehode utrpel vážny úraz chrbtice a absolvoval náročné operácie. Bol v nemocnici v Banskej Bystrici, Rimavskej Sobote, zotavoval sa aj v kúpeľoch Číž i v Kováčovej, kde ho podľa jeho slov postavili opäť na nohy. „Som v stave, v akom sa nachádzam. Utrpel som vážny úraz, ale som veľmi rád a ďakujem naozaj všetkým lekárom, ktorí mi zabezpečili zdravotnú starostlivosť,“ povedal Rigó (64). Zároveň však podotkol, že ešte stále nemá potrebnú stabilitu v nohách. „Keby som sa mal momentálne vyjadriť, tak by som sa určite nevrátil v takomto zdravotnom stave na úrad. Trénujem a chodím aj doma, ale bude to dlhodobý proces. Neviem, či sa to zlepší, lekári sa vyjadrili, že to potrvá rok aj dva,“ poznamenal. 

Na rokovaní mestského zastupiteľstva sa do konca tohto volebného obdobia bude snažiť ešte pripomenúť. „Ak by som to nezvládol zúčastniť sa zasadnutia mestského zastupiteľstva osobne, tak nejakou písomnou formou by som poprosil niekoho z kolegov, aby tlmočili moje myšlienky,“ podotkol Rigó, ktorý zastáva post poslanca Mestského zastupiteľstva v R. Sobote už vo štvrtom volebnom období. Podľa jeho slov je hrdý, že opakovane dostal takú dôveru od obyvateľov, no pracovnú záťaž akú mal, by už nezvládol. „Myslím si, že som urobil všetko, čo bolo treba v prospech ľudí. Aj keď sa možno nepodarilo všetko, čo som mal vysnívané, ale dobre som sa cítil,“ povedal. 

Kandidovať ďalej nemieni, aj keď politickú situáciu sleduje prostredníctvom internetu. Pre všetkých, aj kolegov a ľudí okolo seba však má jednoznačné odporúčanie, že zdravie je prvoradé. „Hlavne nech máme zdravie,“ dodal. 

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív Ladislava Rigóa, rimavskasobota.sk

Nehôd na diaľnici, akej účastníkom bol viceprimátor, nebýva veľa. Má ťažké zranenia, ale je stabilizovaný