Policajti v Jesenskom dostali nové služobné BMW

Príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky v obci Jesenské disponujú novým služobným autom. Je ním plug-in hybridné vozidlo BMW X3 xDrive30e PHEV, ktoré je nabíjateľné zo siete. Ako pre vobraze.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, po prevzatí zásielky od Ministerstva vnútra SR bolo jedno takéto auto pridelené do Jesenského, jedno je v Lučenci a štyri v Banskej Bystrici. Vozidlá prišli začiatkom tohto mesiaca, každé v hodnote 70 tisíc eur. Auto kombinuje elektrickú pohonnú technológiu BMW eDrive s výkonným spaľovacím motorom BMW. Z nuly na sto tak vyštartuje za šesť sekúnd.

Touto modernizáciou má ministerstvo zámer zvýšiť bezpečnosť posádok a znižovať náklady na údržbu vozidiel. Podľa avizovanej výbavy majú mať kameru za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie či hasiaci prístroj. Podľa informácií ministerstva vnútra prisľúbili aj výstavbu výstavbu nabíjacích staníc na jednotlivých oddeleniach. Nabíjanie vozidla tak zatiaľ zostáva na možnostiach konkrétnych oddelení.

Autá majú nový žlto-modrý vizuál. V okrese Rimavská Sobota už policajti využívajú nové služobné autá Kia a Toyota. Obidva boli pridelené v uplynulých mesiacoch na obvodné oddelenie v Rimavskej Sobote.

Do vozového parku rimavskosobotskej polície pribudla hybridná Toyota. Majú aj nových uchádzačov do PZ