Do vozového parku rimavskosobotskej polície pribudla hybridná Toyota. Majú aj nových uchádzačov do PZ

Polícia v Rimavskej Sobote dostala tento rok druhé nové služobné auto. Má nový dizajn, 2.5 litrový motor a aj elektronický pohon na všetky štyri kolesá. Poradiť by si tak malo aj s náročnejším terénom. Toyotu RAV4 PHEV dostali na Obvodné oddelenie PZ v R. Sobote minulý týždeň. Je to plug-in hybridné vozidlo s kombinovaným výkonom 225 kW (306 k). Dosahuje maximálnu rýchlosť 180 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h vybaví za 6 sekúnd. Ako pre vobraze.sk uviedol okresný riaditeľ PZ Rimavská Sobota Ján Lás, vozidlo Toyota má veľký výkon a malo by byť ekologickejšie do budúcnosti. Patrí k najsilnejším vozidlám polície v R. Sobote.

Prvé služobné auto v PZ v R. Sobote s novým dizajnom bola Kia. Strážcovia poriadku ju majú k dispozícii od apríla. „Obidve vozidlá sú na Obvodnom oddelení v Rimavskej Sobote,“ priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa Lása majú aktuálne na okresnom riaditeľstve 14 voľných miest v Policajnom zbore. O tieto miesta prejavilo záujem deväť uchádzačov. „Ide o ôsmich mužov a jednu ženu. Ešte musia prejsť prijímacím konaním. Robíme ich pravidelne,“ priblížil riaditeľ.

Medzi Rómami mali napríklad tiež jedného uchádzača, neprešiel ale fyzickými testami. „Pokiaľ záujemcovia spĺňajú kvalifikačné podmienky, tak ich púšťam. Potom je to na nich, ako dopadnú, hlavne čo sa týka slovenčiny, fyzických previerok či psychotestov,“ podotkol Lás s tým,  že aj neúspešní kandidáti môžu na sebe zapracovať a skúsiť to znovu. „Pokiaľ chcú byť naozaj policajtmi, všetko je na internete a mali by prísť na pohovor už pripravení na príjmacie konania s tým, čo sa od nich očakáva. Nie je to nič tajné,“ dodal.

Od 1. marca 2023 sa menili podmienky prijímania policajtov do služobného pomeru. Od tohto dátumu je po úspešnom absolvovaní prijímacieho konania policajt prijímaný do služobného pomeru priamo na tom Okresnom riaditeľstve Policajného zboru, na ktorom požiadal o prijatie do služobného pomeru.

Viac informácií nájdete na stránke www.minv.sk

V R. Sobote hľadajú nových policajtov. Podmienky sa zmenili

Zdroj: vobraze.sk