Po tragickej nehode v Jesenskom zomrel chodec. Vodič sa postavil pred sudcu. Vyšetrovanie ukončili aj v prípade nehody s autobusom

Vyšetrovanie tragickej nehody, pri ktorej bol zrazený chodec v obci Jesenské, polícia ukončila. Tridsaťdeväťročný vodič Fiatu Punto zrazil muža z Jesenského, ktorý prechádzal cez hlavnú cestu mimo priechod pre chodcov. „Po uskutočnenom a prijatom vyhlásení obžalovaného bol uznaný vinný z prečinu usmrtenia. Bol mu uložený trest odňatia slobody na dva roky podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu dva roky a zákaz činnosti vedenia motorových vozidiel na 18 mesiacov,“ informovala vobraze.sk hovorkyňa krajského súdu Nina Uhrovičová. Ako doplnila, uznesenie je právoplatné, čo do viny a trestu.

K nehode došlo 19. júla minulý rok na poludnie. Alkohol zistený u vodiča podľa polície nebol, u nebohého 54-ročného chodca pitva preukázala 0,80 mg/l (1,67 promile). Podľa policajného vyšetrovania k nehode došlo v súčinnosti obvineného i poškodeného, na základe kamerového záznamu vodič mohol zabrániť tragédii, jeho reakcia bola však opozdená. K prekročeniu rýchlosti nedošlo, no ak by išiel pomalšie, mohol zrážke zabrániť. Chodec prechádzal cez cestu mimo priechod pre chodcov a diagonálne.

V prípade ďalšej zrážky s tragickým koncom, kde autobus v mestskej časti Vinice v R. Sobote zrazil vo večerných hodinách chodca, bolo vyšetrovanie ukončené. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej vyšetrovanie preukázalo, že vodič nemohol zabrániť zrážke. „Bola to náhla prekážka pre vodiča autobusu,“ dodala Kováčiková. U chodca zistili 3,3 promile, vodič nenafúkal. K nehode došlo v piatok večer 30. júna.

Zdroj: vobraze.sk