Po razii skončil vo väzbe, dievčatá prepustili

Jeden z trojice zadržaných skončil po nedávnej razii pred sudcom Okresného súdu Rimavská Sobota. Ten ho poslal do väzby. Policajti ho zastavili na osobnom aute VW Golf vo štvrtok minulý týždeň neďaleko Rimavskej Soboty. Dôvodom bolo podozrenie z trestnej činnosti. Nasledovalo niekoľko prehliadok, osobnej či domovej na viacerých miestach. V súčasnosti čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi. Podľa hovorkyne krajského súdu Banská Bystrica Niny Uhrovičovej dôvodom jeho včerajšieho vzatia do väzby je preventívna väzba.

„Dôvodná obava, že obvinený bude pokračovať v trestnej činnosti. Rozhodnutie je právoplatné, keďže obvinený sa vzdal práva podať sťažnosť,“ uviedla pre vobraze.sk Nina Uhrovičová.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej krajský vyšetrovateľ obvinil 34-ročného Petra z Petroviec, ktorý bol už v minulosti súdne trestaný za drogovú trestnú činnosť. Zo zadržaného množstva pervitínu by sa dalo vyrobiť niekoľko desiatok jednorázových dávok. Ako ďalej dodala, dve dievčatá, ktoré boli v tejto súvislosti zadržané, polícia prepustila.

V prípade dokázania viny za takýto čin hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Kukláči zastavili auto, pokračovali domovou prehliadkou v R. Sobote

Zdroj: vobraze.sk