Krádež smetných nádob v R. Sobote zachytili mestské kamery. Vec preberá štátna polícia

V Rimavskej Sobote zmizlo viacero smetných nádob na drobný odpad. Vo viacerých čiernych ozdobných držiakoch chýbajú smetné koše. K udalosti došlo v noci po oslavách Dní mesta. Na chýbajúce vedrá upozornili pracovníci Technických služieb mesta, ktorí po podujatiach v centre mesta išli zbierať smeti.

„Museli to ručne vyberať. Keď je v nich vedierko, tak ho len vysypú do malého autíčka, ktorým takéto smeti zbierajú,“ priblížil pre vobraze.sk riaditeľ TSM Tibor Barto. Koše takto pomizli na celej Malohontskej ulici, Jánošíkovej ulici pri kruhovom objazde. Cýbajú aj na Rožňavskej a Družstevnej ulici. „Koše sa však nenašli, vyrábame u nás nové, lebo dodávateľ v Sirku skončil. Tak sme si vzali vzor a podľa toho ich vyrábame na kolene. Aj takto sa nám ľudia postarajú o to, aby sme mali čo robiť,“ podotkol Barto.

Koše sa zatiaľ nenašli, no mestská polícia vie o podozrivej osobe, ktorá už mala v minulosti problémy so zákonom. „Na základe zistenia z kamerových záznamov sa podarilo zistiť pravdepodobného podozrivého, ktorý sa však k tomu zatiaľ nepriznal. Po zistení výšky škody nad tisíc eur odstupujeme vec na štátnu políciu,“ priblížil náčelník mestskej polície Peter Berecz.

Zdroj: vobraze.sk