Kvôli problémom s parkovaním na Dobšinského ulici rozširujú parkovisko

Parkovisko na Dobšinského ulici v Rimavskej Sobote s kapacitou 24 miest

Problémy s parkovaním na Dobšinského ulici v okolí zdravotného centra v Rimavskej Sobote začali riešiť rozšírením parkoviska. Stroje dnes uberali z trávnatej plochy pri rieke, neďaleko bývalého detského zdravotného strediska. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, na parkovisku pribudne 24 nových parkovacích miest. „Celkovo tak bude miesto na parkovanie pre 48 áut. K výrubu stromov nedôjde, zoberieme len vrchnú časť z trávnika a nasypeme tam štrk,“ povedal pre vobraze.sk Tibor Barto. Keď sa v meste bude podľa neho robiť asfaltovanie, tak sa môže zaasfaltovať aj celé parkovisko.

Ako riaditeľ poznamenal, rozširovanie parkoviska je reakciou mesta na sťažnosti obyvateľov aj návštevníkov zdravotného centra. Poukázal na to, že pacienti, ktorí mali problém s chôdzou a nevedeli zaparkovať v blízkosti, tak museli prejsť dlhšiu vzdialenosť a teraz by to mali mať uľahčené.

Ide o problémovú lokalitu, kde autá parkujú často aj popri ceste. Práve na Dobšinského ulici mestská polícia v zákaze zastavenia najčastejšie rozdávala „papuče“ za nesprávne parkovanie. Oproti zdravotného centra bolo miesto pri ceste vyhradené pre invalidov. Napriek tomu tam častokrát parkovali aj vozidlá bez tohto označenia.

Rimavskosobotskí mestskí policajti v minulom roku celkovo nasadili blokovacie zariadenie na kolesá áut vo vyše 220 prípadoch. Témou problémového parkovania sme sa zaoberali pred mesiacom.

„Papuču“ na kolese si našlo vyše 220 vodičov. Parkovanie na Dobšinského môže vyjsť obzvlášť draho

Zdroj: vobraze.sk