Kamerový systém monitoruje nové priestory v R. Sobote i Tisovci

kamerovy system

Koncom minulého roka pribudli v Rimavskej Sobote nové kamery, ktoré monitorujú verejné priestranstvá. V správe ich má mestská polícia. V jej priestoroch dohliadajú na výstupy z kamier pracovníci chránenej dielne. Kamerový systém pozostáva už z vyše 65 kamier. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil náčelník Mestskej polície v Rimavskej Sobote Peter Berecz, dve nové kamery monitorujú už priestory futbalového štadiónu či Športovej ulice. „Je tam nové oplotenie a aj umelá tráva, na ktoré dohliada, podobne ako aj na neďaleké priestory bývalej panelárne,“ priblížil Berecz. Druhá z kamier je v Tomašovej a monitoruje okolie potravín či zvonice.

Tento rok podľa Berecza tiež počítajú s investovaním do kamerového systému. Mestský rozpočet počíta so sumou 10-tisíc eur. „Využijeme ich na ďalšie skvalitnenie celého kamerového systému,“ podotkol náčelník. V správe majú aj viacero kamier z objektov, ktoré prebrali v priebehu roka.

V Tisovci koncom uplynulého roka tiež rozširovali kamerový systém, malo ísť aj o výmenu niektorých pôvodných kamier. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla primátorka Tisovca Irena Milecová, kamery rozširujú v mestskej časti a ďalšie v meste plánujú v tomto roku, budú dohliadať na bezpečnosť obyvateľov Tisovca. Náklady odhadla na 6-tisíc eur a financované sú z mestského rozpočtu.

Tomašová je jednou z častí mesta R. Sobota
V R. Sobote vymenia verejné osvetlenie na futbalovom štadióne aj Hlavnom námestí

Zdroj: vobraze.sk