Dočasne sa vzdal uniformy, vedie obec s 1 300 obyvateľmi

Zľava: Stanislav Krahulec a Roman Uhrin, ktorý je poverený vedením obce

Policajnú uniformu dočasne odložil. Romana Uhrina z Rimavských Janoviec poverili od januára vedením obce s približne 1 300 obyvateľmi. Nahradil Stanislava Krahulca, ktorý sa vzdal predčasne funkcie starostu.

Zástupca starostu sa funkcie neujal a voľba padla na Uhrina. Ten je poslancom obecného zastupiteľstva od roku 2010. Uhrin sa podľa jeho slov angažuje v komunálnej politike od obdobia, ako bol Krahulec prvýkrát zvolený za starostu.

„Mám chuť niečo ešte urobiť, posunúť, napraviť. Je to taká všestranná motivácia vyskúšať niečo nové a možno prispieť z môjho pohľadu. Do volieb sa budem snažiť, aby to nebolo horšie, ako to bolo doteraz. Aby sme udržali nastavenú latku a nestagnovali v období, počas ktorého tu nebude doterajší starosta,“ povedal pre vobraze.sk Roman Uhrin. 

Či budú tento rok vyhlásené doplňujúce voľby, zatiaľ Uhrin uviesť nevedel. Ako doplnil, rozhodne o tom predseda parlamentu, podklady cez okresný úrad budú zasielané v najbližšej dobe. 

Otázkou zástupcu starostu sa zaoberali minulý mesiac. „Bolo to narýchlo, ale chceli by sme sa držať rozpracovaných vecí a ak sa podarí, tak ísť aj do niečoho nového, aby bol zachovaný rozvoj obce,“ hovorí Uhrin, podľa ktorého sa do tejto funkcie rozhodol ísť aj kvôli tomu, že má okolo seba šikovných ľudí. „Sú tu ľudia, na ktorých sa dá spoľahnúť. Poznáme sa a je to tak ľahšie. Pomoc, komunikácia a ochota je iná,“ podotkol. 

„Dávam šancu mladšiemu, ktorý má väčší elán do práce,“ povedal 65-ročný Stanislav Krahulec v čase, keď už bol známy jeho zástupca. Ako dodal, ak bude záujem, pre obec bude nápomocný aj naďalej.

Starosta neďalekej obce doúradoval

Zdroj: vobraze.sk