Pri tragickej nehode zomrel mladý Klenovčan. Auto vyvrátilo stromy i elektrický stĺp

Tri stromy i stĺp elektrického vedenia nezastavili osobné auto BMW, ktoré včera popoludní havarovalo v obci Klenovec. O život prišiel 30-ročný vodič z Klenovca, jeho spolujazdec utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia 42 dní. Auto sa na hlavnej ceste zrazilo oprotiidúcim autom Suzuki Ignis, ktoré odbáčalo na križovatke.

Ako pre vobraze.sk ďalej potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 53-ročný vodič z Klenovca na Suzuki nedal pri odbočovaní vľavo prednosť prichádzajúcemu autu BMW. „Vozidlá sa zrazili ľavými prednými časťami,“ priblížila Faltániová a dodala, že po náraze BMW odhodilo mimo cesty, kde narazilo do stromov a vyvrátilo ich. „Následne narazilo aj do betónového stĺpu elektrického napätia, ktorý zlomilo,“ skonštatovala. Škoda na vozidlách a spomenutom stĺpe bola odhadnutá na 20 tisíc eur.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre usmrtenie a ublíženie na zdraví. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. Tí budú skúmať, čo bolo príčinou tejto nehody i mieru zavinenia účastníkov tragickej nehody, nedanie prednosti či rýchlosť vozidiel.

V okrese Rimavská Sobota ide o druhú tragickú dopravnú nehodu v tomto roku. Prvou bola zrážka osobného auta a kamiónu medzi obcami Bátka a Figa. O život tam prišiel 69-ročný vodič osobného VW Bora z okresu Sobrance.

Zdroj: vobraze.sk