Reštaurácia Palazzo v R. Sobote rozširuje priestory. Pribudne poschodová prístavba s kongresovou sálou

Rimavskosobotská reštaurácia Palazzo, ktorá ponúka taliansku a regionálnu kuchyňu, zväčšuje svoje priestory. V priebehu minulého mesiaca už došlo k rozšíreniu a vynoveniu priestorov kuchyne. V najbližších mesiacoch majú pribudnúť väčšie toalety a ďalšia poschodová prístavba s kongresovou miestnosťou pre 50 ľudí. Zákazníci budú mať možnosť ubytovania i parkovania na pozemkoch reštaurácie len krok od terasy.

„Zvyšujeme nielen úroveň reštaurácie, ale aj služby. Budeme mať päť apartmánov na vyššej štandardnej úrovni s ponukou raňajok. Budeme tu mať kompaktné miesto, kde sa dá dobre najesť, zorganizovať menšie rodinné akcie, firemné stretnutie aj s ubytovaním. Našim krédom je, že nikdy nestagnujeme a stále posúvame svoje hranice a rozvoj dopredu,“ povedal majiteľ reštaurácie Attila Halász, ktorý sa gastrosektoru venuje už niekoľko rokov. Reštauráciu prevádzkuje so svojou manželkou i synom, ktorý vyštudoval hotelovú akadémiu. Majú niekoľko zamestnancov.

Menu si môžete pozrieť, objednať a zaplatiť online – Pizzeria Palazzo Rimavska Sobota (restaurantpalazzo.sk)

Medzi jeho zamestnancami je napríklad bývalý člen skupiny Maduar Ladislav Dulovič a jeho kolega z Ventury Štefan Mlynár. Attila Halász naznačil, že koncom roka do ich kolektívu príde známy človek, ktorý pôsobil v gastronómii v R. Sobote na veľmi dobrej úrovni, no odišiel pracovať do zahraničia. „Máme už len vyškolený personál. Trvalo to dlhšiu dobu, ale podarilo sa to,“ hovorí Halász. Ten pôvodne vyštudoval poľnohospodársku ekonómiu, ale keď sa začal venovať jemu blízkej gastronómii, rozšíril svoje vedomosti aj o hotelový gastronomický manažment. 

Ako majiteľ reštaurácie Palazzo pripomenul, nové zariadenie v trendovom štýle a možnosti kuchyne rozšíria kvalitu nimi poskytovaných služieb. Ponúkajú jedlá talianskej, ale aj domácej regionálnej kuchyne. „Budeme presadzovať lokálne jedlá gemerského pôvodu,“ naznačil. Okrem viacerých druhov pizze so surovinami z Talianska ponúkajú denné menu spojené s rozvozom až k zákazníkovi. Slúžia im na to dve autá. 

V ponuke majú niekoľko druhov polievok, šalátov, tradičných jedál, dezertov i špecialít.  „Tajomstvom toho, že máme najlepší slepačí vývar je, že ho varíme každý deň čerstvý a varíme ho zo sliepky z kvalitného chovu. Veľmi dobrú máme aj paradajkovú polievku, ktorej základ je tiež talianskych surovín“ Objednať si jedlo tak môžete telefonicky či online aj pizzu italiana, americkú strednú, rodinnú či talianske cestoviny.

Rozšírenie reštaurácie plánujú dokončiť v marci budúceho roka, spolu aj s výmenou a zútulnením interiérového zariadenia. Za veľmi dôležité pokladá spätné odozvy od ich zákazníkov.

„Sú nielen z Rimavskej Soboty, alebo okolia, ale máme hostí aj z iných miest či zahraničia. To nás posúva ďalej. Práve preto by som sa chcel poďakovať v prvom rade našim návštevníkom, zamestnancom, rodine či priaznivcom,“ zdôraznil a dodal, že sa stotožňuje s názorom, že gastronómia je jedno z najťažších odvetví na svete. Je však rád, keďže ide o prínos pre spoločnosť. 

Kvalita jedla, služby a čistota

Medzi tri piliere, na ktoré podľa Halásza dbajú, je kvalita potravín, služby a čistota prostredia. „Od začiatku na to dbáme a úspechom je v tom aj vytrvať. Máme desaťročné dodávateľské zmluvy, od času, ako sme začali. Dodnes k nám chodia 3-4 dodávateľské firmy. Jednou z nich je napríklad rovnaký paradajkový základ i talianska múka Polselli, ktorá pochádza z jedného z najstarších mlynov a výrobcov múky. Naši zákazníci si tak môžu byť istí, že nejde o lacnú múku plnú pesticídov napríklad z Ukrajiny. Chceme zostať pri dobrých aj kvalitnejších a niekedy aj drahších veciach. Využívame aj regionálne mäsové či zeleninové produkty,“ pripomenul.

Kapacita reštaurácie Palazzo je 70 návštevníkov na prízemí a ďalších 30 miest je na terase. Na poschodí ponúkajú možnosť uzavretej spoločnosti pre približne 25 ľudí. „Zákazníci to využívajú na organizovanie narodenín, na rodinné podujatia, maturitné stretnutia a každý mesiac sú tam podnikateľské raňajky, ktoré sú veľmi pozitívnym príkladom v meste,“ dodal. Po zrealizovaní prístavby s kongresovou miestnosťou pribudne ďalších 50 miest.

Adresa:
Reštaurácia Palazzo, Rybárska ulica 2847, Rimavská Sobota.
Otvorené pondelok – štvrtok od 10:00 do 22:00 hod.
V piatok od 10:00 do 23:00 hod. V sobotu od 11:00 do 23:00 hod. a v nedeľu od 11:00 do 22:00 hod.
Kontaktné údaje: e-mail: aallinrs@gmail.com,
telefónne číslo: 0918 317 744
Reštauráciu Palazzo nájdete aj na sociálnej sieti Facebook a Instagrame.

Zdroj: PR-článok