FAMILY CAFE – káva pre vás a zábava pre deti, predstavujeme kaviareň rodinného typu + video

Lokalizácia: Hlavné námestie 16, Rimavská Sobota 979 01.

Asi vás zarazí prirovnanie „kaviareň rodinného typu“, ale po jej návšteve a rozhovore s majiteľom sme nadobudli práve tento dojem. Kaviareň FAMILY CAFE sa skutočne líši od iných práve svojim zameraním, ale poďme pekne krok za krokom …

Kaviareň je v prevádzke od septembra 2019 a ako nám povedal jej majiteľ Zoran Kalász, prestavba, ktorá predchádzala jej otvoreniu, nebola vôbec jednoduchá. Predstava skĺbenia modernej kaviarne a priestoru v historickej budove si vyžadovala slušnú dávku fantázie a v konečnom dôsledku profesionálneho dizajnéra, ktorý pretavil predstavy majiteľa do reálnej podoby.

Terasa umiestnená na námestí je neohraničená (neuzavretá), jej situovanie na severovýchod a pohodlné sedenie poskytuje návštevníkom vychutnanie si ranných lúčov, v predpoludňajších hodinách vďaka veľkým dáždnikom príjemný chládok a popoludní prirodzený tieň okolitých budov.

Po vstupe do kaviarne je takmer nemožné prehliadnuť  strop, na ktorý je majiteľ zvlášť hrdý, odkrytie pôvodnej klenby dáva priestoru istú vznešenosť a štýlové visiace osvetlenie, sedenie zaručujú príjemnú atmosféru podniku aj náročnému návštevníkovi.

Ponuka – aká by to bola kaviareň bez kávy, tá je tu naozaj netradičná už svojou značkou – Tonino Lamborghini. Áno, čítate správne, táto klasicky pražená talianska káva pripomínajúca meno slávnych automobilov,  patrí medzi uznávané luxusné značky a je zmesou piatich druhov arabika a troch robusta v pomere 70:30. Jej chuť je znamenitá, ale to najlepšie posúdite sami.

Sortiment kaviarne rozširujú napríklad značkové tokajské vína od spoločnosti GRAN BARI (Košice), vína Hamsik (Taliansko). V priestoroch kaviarne prebehli degustácie vín a pripravujú sa aj ďalšie akcie podobného typu. Na svoje si prídu aj milovníci „zlatistého moku“, a to v podobe niekoľkých značiek, ďalej sú v ponuke miešané nápoje, džúsy z čerstvého ovocia, okrajovo sortiment dopĺňajú koláče, zmrzlina a iné pochutiny. Toto všetko má svoje miesto za priestranným pultom a v súčinnosti so skvelou obsluhou dáva tomuto podniku ďalší plusový bod.

Zábava pre deti – to, čo  odlišuje túto kaviareň obzvlášť, je ukryté za podchodom vedľa barového pultu. Po jeho prekonaní, kde si, mimochodom, môžete pozrieť na fotografiách genézu zrodu tejto kaviarne a kútik značkových vín, sa ocitnete v detskom raji. Bez prifarbenia a s troškou nadšenia si dovoľujeme napísať, že sa tu nachádza asi najväčší detský kútik v prevádzke tohto druhu v Rimavskej Sobote. Hračky , zavesená hojdačka, detské posedenie a na naše počudovanie osobitný bar s bočným východom na uzavretú terasu, vhodnú napríklad na šantenie na detských odrážadlách, je priam predurčený na rodinné oslavy napríklad narodenín, detské párty, jednoducho akcie, kde sa môže zísť veľká početná rodina.

Pri pohľade na tento priestor sme aspoň na chvíľu túžili byť opäť deťmi.

Uzavretú bočnú terasu vo večerných hodinách osvetľujú zaujímavé dobové lampy . Podľa slov majiteľa sa týmto veci nekončia. Má skvelé plány do budúcnosti a my mu na záver návštevy prajeme, nech sa splnia, nakoľko táto prevádzka opäť posunula latku nás spotrebiteľov.

Na záver už len pár informácií:

Otváracie hodiny :

PONDELOK až PIATOK 07:00 hod. – 19:00 hod. (PIATOK aj do 22:00 hod)

SOBOTA od 9:00 hod do 19:00 hod.

NEDEĽA ZATVORENÉ

Kontakt :

Tel: 0949 868 000

Email: familycafers@gmail.com

Fb : Family Cafe / Kids Zone

Na záver to celé zhrnieme v tomto krátkom videu 🙂

GALÉRIA

Zdroj: vobraze.sk