Vo vodnej nádrži na Teplom vrchu zvýšili hladinu. Prinášame cenník služieb na Ormete

Vo vodnej nádrži na Teplom Vrchu, ktorá patrí medzi najteplejšie na Slovensku, zvýšili hladinu. Na vynovenej kamennej pláži v najväčšom zariadení Ormet tak voda siaha až po vyvýšený breh. Ako pre vobraze.sk priblížil jeden z majiteľov Ormetu Roman Oštrom, sú veľmi radi, že je v jazere dostatok vody. Vstup do jazera je tak pohodlnejší, ako minulý rok. Teplota vody už presiahla 23 stupňov Celzia.

S prípravami na sezónu podľa jeho slov finišujú. „Majú nám prísť vziať vzorky vody a hneď, ako bude možné, otvoríme zariadenie. Pre rybárov sezóna začína od 1. júna. Okrem zóny pre rybárov je tu aj stanový tábor a plocha pre karavany. „Chodí nám sem aj labuť. Keď nás počuje, že sme tu a niečo robíme, tak príde,“ spomenul.

Na brehu jazera  púta pozornosť nová dvojitá lavička s nápisom I love Ormet. „Ľudia sa tam môžu hojdať i fotiť pri peknom západe slnka,“ priblížil Oštrom a dodal, že okrem kamennej pláže dorábajú aj bufet. Je obložený drevom, natreli železnú konštrukciu i strechu. V bufete je viac stolov a návštevníci nebudú rušení hracími automatmi, ktoré presťahovali. „Opravili sme terasu a zlepšili výhľady na jazero. Postupnou renováciou prejdú aj ďalšie bufety. Tie plánujeme obnovovať po ukončení sezóny,“ avizuje Oštrom. Na chodníku sfunkčnili osvetlenie, ktoré je na solárnu energiu.  K dispozícii majú aj vodné bicykle, tobogan či padleboardy.

Cenník služieb v zariadení Ormet: deti do 3 rokov zadarmo. Do 10 rokov 3 eurá na deň, od 10 rokov a dospelí je 5 eur na deň. Dôchodcovia a osoby so ZŤP si zaplatia 3 eurá na deň. Po 17-tej hodine je zľavnené vstupné 3 eurá. „Za bicykel sa neplatí ako minulý rok. Robili sme len mierne úpravy v cenníku,“ podotkol Roman Oštrom.

Na brehu vodnej nádrže je aj zariadenie Drieňok, ktoré patrí pod obec. Ide o bývalé školiace stredisko a k dispozícii majú ubytovanie, tenisové kurty i menšiu kamennú pláž s požičovňou paddleboardov.  

Zdroj: vobraze.sk

Pláž na Teplom Vrchu vysypali štrkom. Majitelia avizujú pozitívne zmeny