V zdravotnom stredisku v Jesenskom majú osem lekárov. Došlo tam k zmenám 

Zdravotné stredisko v obci Jesenské a všeobecná lekárka Zlatica Hasarová

V zdravotnom stredisku v obci Jesenské majú osem súkromných lekárov. Pracujú v ordináciách všeobecných lekárov, detskej, gynekologickej či ambulancii stomatologickej a diabetológa-internistu. Ide o primárnu a sekundárnu zdravotnú starostlivosť, za ktorou obyvatelia Jesenského i okolitých obcí nemusia cestovať za vyšetrením. Ako pre vobraze.sk upozorňuje starosta obce Gabriel Mihályi, počet lekárov v budúcnosti už nemusí byť postačujúci, pretože viacerí lekári sú v dôchodkovom veku.

„Vysoko si vážime prácu našich lekárov a podporujeme ich vo všetkom. Myslíme na budúcnosť a sme otvorení každej spolupráci s lekármi,“ hovorí starosta Jesenského. 

Koncom minulého roka bola v zdravotnom stredisku zrušená kožná ambulancia, pracovala v nej doktorka Edita Rugóová, ktorá ukončila svoju činnosť. K ďalšej zmene došlo od januára v ambulancii všeobecného lekára. Dlhé roky tu pôsobila všeobecná doktorka Zlatica Hasarová, ktorá je už v dôchodkovom veku a robí už len dva dni v týždni, a to v pondelok a utorok. Ordináciu po nej prebral mladý lekár Oliver Dudáš. „On už má v Jesenskom jednu ambulanciu a prebral obvod pacientov aj všeobecnej lekárky Hasarovej. Ambulancie sú v jednej budove, dokonca vedľa seba,“ povedal Mihályi.

Spomenul, že Dudáš si tak rozšíril svoje služby a čiastočne v nich pracuje ako lekárka Hasarová a mladá doktorka Lívia Liptáková. 

Zdroj: vobraze.sk, foto: obec Jesenské