V Tisovci už budú napúšťať bazén. Opravujú kultúrny dom aj chodníky

Bazén v Tisovci na začiatku rekonštrukcie

Na severe Rimavskosobotského okresu opravujú v týchto mesiacoch bazén. Kúpalisko tak v tejto sezóne spolu s inými otvorené ešte nebolo. Menia v jeho okolí dlažbu, ktorá ostala po uplynulej zime v havarijnom stave. Ako pre vobraze.sk uviedla primátorka Tisovca Irena Milecová, počíta s tým, že na budúci týždeň budú práce už dokončené a od 2. augusta plánujú jeho sprevádzkovanie. Medzitým ešte treba napustiť bazén a odobrať vzorky pre rozbor RÚVZ Rimavská Sobota. „Keď sa rapídne nezhorší počasie, čo by mohlo zhoršiť priebeh kladenia a lepenia dlažby, tak od 2. augusta chceme otvoriť,“ hovorí primátorka. Podľa jej slov niektorí ľudia nechápu, že čakali na dlažbu.

„Prvú, čo sme vybrali, nám sľúbili až na september,“ skonštatovala a doplnila, že museli nájsť inú, ktorá bude spĺňať náročné podmienky. Okolie bazénu vybetónovali, čo tiež potrebuje svoj čas a technologický postup. „Už ju ale kladieme. Do konca mesiaca bude. Menili sme aj antikorový plech na bazéne v hodnote 3-tisíc eur. To sme zistili až vtedy, keď sme svojpomocne začali vyberať pôvodnú dlažbu, už sa rozpadal,“ vysvetľuje Milecová. Ako dodala, celkovú výšku nákladov zatiaľ nemajú uzavretú. Práce k tomu realizuje firma z Rimavskej Píly, ktorá ponúkla sumu okolo 11-tisíc eur.

V Tisovci podľa primátorky idú opravovať pomník SNP a drevenú verandu Daxnerovho domu. „Zmluva s firmou Drevokov z Revúcej je podpísaná, už chystajú materiál a drevené veci,“ avizuje tisovská primátorka. Z ďalších aktivít načrtla, že rekonštruujú aj kultúrny dom vlastnými silami. „Prepojovacia chodba je už hotová a v novej časti sa rekonštruuje vstupná chodba,“ poznamenala.

Budúci týždeň majú pomocou Služieb mesta Tisove začať robiť prepojovací chodník medzi Daxnerovou ulicou a Francisciho ulicou. Robia už aj chodník z dlažby na Sládkovičovej ulici. „Je pri hlavnej ceste. Tam sme čakali na vyasfaltovanie hlavnej cesty I. triedy,“ dodáva primátorka. Pripravenú majú už aj plochu, kde sa má začať s výstavbou očakávaného ihriska Žihadielko.

Zdroj: vobraze.sk