V Rapovciach kolaudujú bazén s tobogánom. V Lučenci pripravujú otvorenie novej plavárne +foto

V Termálnom kúpalisku Novolandia v Rapovciach pripravujú bazény na sezónu. Okrem kúpania v termálnej vode by toto leto mal byť k dispozícii už aj nový bazén s pitnou vodou. Minulú sezónu sa ho nepodarilo sprevádzkovať. Má 25 metrov a je pri ňom aj detský bazén s atrakciami.

Najväčšou atrakciou má byť približne 90-metrový tobogán, ktorý je novinkou. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol jeden z majiteľov Thermal park Novolandia Július Szmuda, na sezónu sa pripravujú hlavne v novej časti s bazénom, kde robili aj terénne úpravy, osadili detské atrakcie a pribudnú aj možnosti ubytovania. Pôjde o šesť mobilhausov a štyri glampingy, stany. „Prepojíme ich kamienkovými chodníkmi,“ priblížil.

 „Súčasťou plaveckého bazénu je aj detské ihrisko. Ďalšie atrakcie do neho domontujeme ešte do začatia sezóny,“ povedal Szmuda. Zdôraznil, že sú v priebehu kolaudácie. „Dúfam, že to stíhame do prvého júna,“ dodáva. Pri bazéne robili už aj terénne práce a vysadili trávnik.

Nový bazén a tobogán so samostatným dojazdom sa nachádza pri wellnese, ktorý má aj zimnú prevádzku. Jeho súčasťou je aj jeden bazén s geotermálnou vodou. Ten by mal byť k dispozícii verejnosti aj v lete popri novom plaveckom bazéne. Cenu vstupného do novej časti budú podľa Szmudu ešte len zverejňovať. Návštevník si však za návštevu saunového sveta bude musieť priplatiť, pretože by nemala byť súčasťou vstupu do bazénov. Ako naznačil, cena vstupného na letné kúpalisko by sa meniť nemala. „Mali by sme podržať ceny z minulého roka,“ doplnil.  Tie boli vlani 9 eur pre dospelého. 

Do Novolandie hľadajú brigádnikov na obdobie letných prázdnin. Ide o prácu v stánkoch s občerstvením, ako aj plavčíkov. Letné kúpalisko má už približne jedenásť rokov. Verejnosť v ňom využívajú geotermálnu reliktnú morskú vodu. Svojou vysokou mineralizáciou a chemickým zložením je tunajšia voda z obdobia druhohôr predurčená na liečebné účely. 

V Lučenci postavili novú plaváreň

V Lučenci v týchto dňoch pripravujú otvorenie novej plavárne. „Po odovzdaní diela zhotoviteľom stavby a po ukončení potrebných administratívnych procesov vstúpila mestská plaváreň do tzv. skúšobnej prevádzky. Ide o dobu, počas ktorej sa skúša všetka technika za rôznych simulovaných podmienok. Zároveň prebieha finančno-administratívne vysporiadanie – po jeho ukončení bude možné plaváreň otvoriť pre verejnosť,“ informuje samospráva. Cena diela v zmysle zmluvy o dielo a dodatku je aktuálne vo výške 5 719 297,62 eur. „Po získaní dotácie vo výške 1,5 milióna eur sa naša snaha neskončila, robili sme a naďalej robíme všetko pre to, aby sa nám podarilo získať aj ďalšie dotácie a mimorozpočtové zdroje na projekt, aby bol mestský rozpočet zaťažený čo najmenej,“ uviedla primátorka mesta Alexandra Pivková.

Súčasťou novej mestskej krytej plavárne je plavecký a detský bazén, vírivý a ochladzovací bazén. Návštevníci budú mať k dispozícii aj wellness s parnou, infra a suchými saunami.

Zdroj: vobraze.sk