Odchovankyne MVK Poltár Kubaliaková a Muchová sa tešia z bronzu. Prvýkrát zažili atmosféru M – SR junioriek

Alžbeta Kubaliaková

Odchovankyne MVK Poltár Alžbeta Kubaliaková a Veronika Muchová získali s družstvom Volley project UKF Nitra bronzové medaily na majstrovstvách Slovenska junioriek. Tie sa konali v utorok a v stredu v Bratislave. Hrali sa v zmenenom formáte a zápolili na nich štyri najlepšie tímy z prvoligovej súťaže junioriek. Volejbalistky UKF v nej obsadili tretiu priečku a tú si obhájili aj na finálovom turnaji. Obidve zasiahli do hry ako striedajúce hráčky v oboch zápasov. Kubaliaková a Muchová sú v Nitre na hosťovaní a prvýkrát zažili atmosféru republikového šampionátu.

Nitriansky tím najskôr prehral v semifinále s VK Nové Mesto nad Váhom 1:3 a v dueli o tretiu priečku zdolal ŠŠK Bilíkova Bratislava 3:2, pričom prehrával 0:2. Nitra sa nadýchala k obratu a ten doviedla do úspešného konca. Skrátený piaty set vyhrala 15:10. Kubaliaková dostala z dvojice zástupkýň poltárskeho volejbalu väčší priestor na palubovke. V závere tajbrejku prispela svojím servisom k tomu, že si bronz ukoristili práve hráčky z mesta pod Zoborom.

„Mala som z bronzu veľmi veľkú radosť. Je to pre mňa motivujúce. V Nitre sme iba rok a nečakala som, že v jeho závere pôjdeme rovno na majstrovstvá Slovenska a získame na nich medailu. Som veľmi hrdá i šťastná, že sa nám to podarilo,“ povedala pre vobraze.sk šestnásťročná Alžbeta Kubaliaková z Vaľkova, miestnej časti Českého Brezova. „Dostala som vo finále príležitosť v každom sete okrem jedného. Tréner ma posielal na ihrisko na podanie. V tajbrejku som išla na palubovku za stavu 11:10 v náš prospech a podávala som až do konca zápasu. Dala som dve esá.“

Kubaliaková ozrejmila, že v poltárskom drese nastupovala na poste blokárky a na ňom začínala aj v Nitre. „Tréner Frederik Gašparovič ma však neskôr presunul na post univerzálky. Pozícia diagonálnej hráčky mi vyhovuje. Čo sa týka podania, v mojom prípade je to 50:50 zásluha Poltára a Nitry. V UKF som si však servis zlepšovala. Vo všeobecnosti som veľmi spokojná, že som išla do Nitry. Vidím pokrok v mojej výkonnosti. Nitra bola dobrá voľba,“ skonštatovala Alžbeta. Tá v priebehu sezóny nastupovala tiež za kadetky UKF Nitra.

„Získať bronz na majstrovstvách Slovenska je niečo veľké. Niečo také som zažila prvýkrát. Beriem ako významnú udalosť, že som dostala príležitosť na majstrovstvách Slovenska. Nie som smutná, že som hrala na nich málo. Bronz sme patrične oslávili,“ vyjadrila sa pre vobraze.sk šestnásťročná Poltárčanka Veronika Muchová. Na M – SR hrali za UKF aj hráčky so skúsenosťami z extraligy žien.

V UKF Nitra odohrala Veronika rovnako prvú sezónu. „Bola úžasná. Dala mi niečo, naučila som sa nové veci, mali sme viac tréningov, ako som bola zvyknutá z Poltára. Zaznamenala som herný progres. Nastupovala som v tomto ročníku za juniorky, kadetky i staršie žiačky. Bol to určite dobrý krok ísť do Nitry, kde aj študujeme na športovej škole. V Poltári a na začiatku pôsobenia v UFK som hrávala na poste univerzálnej hráčky, ale tréner ma v priebehu sezóny presunul na post smečiarky, kde mi to viac sedí,“ uviedla Muchová.

V priebehu tohto ročníka nastúpila za juniorský tím Volley project UKF Nitra aj tretia odchovankyňa MVK Poltár, ktorou bola Patrícia Urbančoková. Tá sa však do nominácie na majstrovstvá Slovenska nedostala. Bola súčasťou hlavne družstiev kadetiek a starších žiačok UKF.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album V. Muchovej a A. Kubaliakovej