V Rapovciach sprevádzkovali bazény s geotermálnou vodou. Okúpete sa aj v Číži. Lučenec otvorí kúpalisko už onedlho

Kúpalisko Novolandia Rapovce

Termálne kúpalisko Novolandia dnes otvorilo svoje brány. Sprístupnili tak letné kúpalisko so štyrmi bazénmi. K dispozícii je sedací, detský, plavecký i relaxačný bazén s oddelenou časťou pre menšie deti a so šmykľavkou. Ako pre vobraze.sk uviedol jeden z majiteľov Thermal park Novolandia, Július Szmuda, dnes a zajtra ide zatiaľ o skúšobnú prevádzku. „Deti sú zatiaľ ešte v školách, ale oficiálne otvorenie s väčšou návštevnosťou počas pekného počasia chystáme na sobotu,“ povedal. Ceny vstupného upravovali podľa neho len veľmi mierne, o 50 centov. Otváracia doba je od 10.00 hod do 18.00 hod. V stredu, piatok a sobotu bude kúpalisko v prípade priaznivého počasia otvorené aj na večerné kúpanie do 21.00 hod.

Celodenné vstupné na kúpalisko je 9 eur, po 15-tej hodine 7,50 eur. Občania s trvalým pobytom mesta Lučenec a obce Rapovce majú zľavu na vstupnom vo výške 50 centov. Pred spustením prevádzky hľadali upratovačky či iný personál a voľné miesto sa ešte nájde.

Novinkou tejto sezóny má byť vonkajší 25-metrový bazén pri wellnese. Jeho súčasťou je aj 11-metrový bazén s tobogánom. Bazén podľa Szmudu zatiaľ čaká na kolaudáciu a v lete by mal byť spustený do prevádzky. „Plánovali sme ho spustiť už teraz, ale zatiaľ to nie je aktuálne,“ doplnil.

Letné kúpalisko je v prevádzke už desiaty rok. Verejnosť tu využíva geotermálnu reliktnú morskú vodu. Svojou vysokou mineralizáciou a chemickým zložením je tunajšia voda z obdobia druhohôr predurčená na liečebné účely. Pochádza z vrtu v hĺbke 1 501 metrov a má viac ako 38 stupňov Celzia. Je hlavným ťahákom termálneho kúpaliska, ktoré je využívané celoročne. K dispozícii je saunová a bazénová časť.

Mestské kúpalisko Lučenec

Mestské kúpalisko v Lučenci otvorí svoje brány v sobotu 3. júna. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil viceprimátor Lučenca Pavol Baculík. Samospráva zverejnila cenník.

Kúpalisko v obci Číž

Už pár dní je v prevádzke termálne kúpalisko v Prírodných jódových kúpeľoch v Číži. Bazény boli k dispozícii kúpeným hosťom. Od dnešného dňa je otvorené aj pre verejnosť.

Zdroj: vobraze.sk