Urgentný príjem, interné a JIS sú na pôvodných miestach v rimavskosobotskej nemocnici

V rimavskosobotskej nemocnici sa pacienti interného oddelenia či jednotky intenzívnej starostlivosti vrátili na pôvodné miesta, do budovy interného oddelenia. Umožnilo to ukončenie rekonštrukcie výťahu v budove v avizovanom termíne do 25. januára. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla junior PR a marketingová špecialistka Penta Hospitals Bibiána Ovečková, pacienti z presťahovaných jednotiek ako interné oddelenie, interná JIS, či urgentný príjem boli do pôvodných priestorov presunutí v piatok 26.januára. Išlo približne o tridsať ľudí.

„Došlo k výmene riadenia výťahu,“ povedala a dodala, že počas prác na výťahu sa nevyskytli neočakávané udalosti. Aktuálne podľa Bibiany Ovečkovej majú pripravené ďalšie investičné akcie. Naznačila, že aktuálne spúšťajú rekonštrukciu Hematologicko-transfuziologickom oddelení (HTO). Odbery od darcov krvi by práce veľmi obmedziť nemali. Odberové dni budú v utorok od 7-mej do 10-tej a v piatok od 7-mej do 11-tej.

Rimavskosobotská nemocnica a chirurgický pavilón má už v súčasnosti vymenené všetky okná na pavilóne. Išlo o masívnu výmenu približne 95 percent okien na budove. Ich výmena je podľa Ovečkovej už ukončená. Práce boli realizované počas chodu nemocnice, čo bolo náročné aj kvôli tomu, že bolo obdobie, kedy bol dvojnásobný počet úrazov.

Urgentný príjem, interné a JIS v rimavskosobotskej nemocnici presťahovali aj s pacientmi

Zdroj: vobraze.sk