Šípkari Hájek a Jamnická z R. Soboty sa predstavili na majstrovstvách Európy

Štefan Hájek – druhý zľava a Michaela Jamnická – tretia zľava

V dňoch 28. 9. – 1. 10. sa konali v španielskej Gándii majstrovstvá Európy  WDF. Do slovenskej reprezentácie dostali pozvánku štyria najlepší muži a štyri najlepšie ženy steelových šípok. Do reprezentačnej zostavy sa senzačne premiérovo dostali aj dvaja Soboťania, a to Michaela Jamnická a Štefan Hájek. Súťažilo sa v kategóriách družstiev, dvojíc a jednotlivcov. V obrovskej konkurencii 256 hráčok  sa naša juniorka Michaela Jamnická výraznejšie nepresadila a zistila, že na úspechy v kategórii žien si bude musieť ešte počkať.  V kategórii jednotlivcov narazila hneď v prvom zápase na maďarskú hviezdu Veroniku Ihász, ktorá jej vystavila stopku, prehrala s ňou 0:4. Michaela sa umiestnila na  64. – 128. pozícii.

Štefanovi Hájekovi sa podarilo prebojovať po troch víťazstvách až do 4. kola, kde ho z turnaja vyradil rumunský reprezentant Attila Vonya Bródy, ktorému podľahol 2:4. Hájek obsadil 33. miesto. Už pozvánka do reprezentácie SR a medzinárodná  skúsenosť so svetovými šípkami  sú prísľubom do budúcnosti pre  oboch šípkarov z Rimavskej Soboty. 

Michaela Jamnická sa už v tomto roku predstavila aj na majstrovstvách Európy v elektronických šípkach. Tie sa uskutočnili rovnako v Španielsku. Na prelome septembra a októbra sa tam konal európsky šampionát v klasických šípkach.

Zdroj: Š.Hájek (redakčne upravené), foto:Anafotos.net