Soboťanka súťažila na majstrovstvách Európy v šípkach. Nabudúce chce získať titul

Michaela Jamnická s Rastislavom Pfeiferom

Michaela Jamnická z Rimavskej Soboty zažila premiéru na majstrovstvách Európy v elektronických šípkach. Ich dejiskom bolo španielske mesto Benidorm, v provincii Alicante. Vrátila sa odtiaľ s cennými skúsenosťami a priniesla si aj medailový suvenír. „Účasť na ME znamenala pre mňa obrovskú skúsenosť. Bola som z toho všetkého úplne nadšená. Veľa som sa toho v Španielsku naučila. Súťažila som v hlavných kategóriách i na otvorených turnajoch mimo tých oficiálnych. Každopádne ma účinkovanie na európskom šampionáte neskutočne nakoplo. Budem trénovať, aby som bola stále lepšia a lepšia. Chcela by som o rok získať juniorský titul majsterky Európy,“ uviedla pre vobraze.sk ambiciózna Michaela Jamnická. Ako šestnásťročná šípkarka dodala, v Španielsku obsadila medzi juniorkami štvrté miesto. „Hnevá ma toto nepopulárne umiestnenie. Predstavilo sa nás tam dvanásť. Pred dôležitým zápasom ma rozhodila komunikácia s chorvátskou výpravou, ktorá spochybňovala moje víťazstvo nad súperkou z tejto krajiny,“ skonštatovala.

Zápolila tiež v kategórii žien. „V nej som obsadila trináste miesto, čo hodnotím ako výborný výsledok. Nečakala som, že sa takto umiestnim spomedzi 75 súťažiacich,“ povedala študentka odboru ochrana osôb a majetku na Súkromnej strednej odbornej škole v Rimavskej Sobote. V súťaži družstiev žien skončili Slovenky piate. Ako poznamenala, v dvojici s Martinou Súlovskou sa napokon medzi ženami nepredstavila. V mixe štartovala v seniorskej kategórii po boku Rastislava Pfeifera. „Skončili sme na desiatej priečke. Domnievam sa, že to bolo celkom dobré. Mali sme silných súperov,“ podotkla hráčka, ktorá je registrovaná v 1. DC Brezno.

Michaela Jamnická sa predstavila v Španielsku zároveň na rôznych open turnajoch. „V juniorskej kategórii som na takomto open turnaji skončila tretia. Bolo to maximum, čo som mohla dosiahnuť. Bola to súčasť ME, ale nešlo o oficiálne podujatie. Mohol tam ísť každý. Bronzová medaila je však najcennejší suvenír, ktorý som si domov priniesla. Po večeroch som sa kúpala v mori, na čo som sa dopredu tešila.“

Negatívne vnímala akurát to, že v hale, v ktorej súťažili, bolo veľmi teplo. „Nemali tam klímu,“ ozrejmila Michaela, ktorá sa na európsky šampionát prepravila lietadlom. „Prvýkrát som letela. Myslím si, že som to zvládla na jednotku. Leteli sme z Budapešti do Alicante,“ povedala s úsmevom. Slovenská výprava sa letecky vrátila aj domov.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album M. Jamnickej