Práce na plážovom kúpalisku v Tornali napredujú. Otvoriť ho chcú v lete s novou atrakciou + foto

Plážové kúpalisko plánuje samospráva v Tornali sprevádzkovať v priebehu budúceho leta. Zatvorené je päť rokov. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla primátorka Tornale Erika Győrfiová, práce na rekonštrukcii prírodného bazénu napredujú podľa harmonogramu. „Zhotoviteľ pritom naznačil skorší termín ukončenia prác v závislosti od poveternostných podmienok,“ povedala Győrfiová s tým, že časť prác ešte ostáva na dokončenie, podľa platnej zmluvy je to do 29. februára 2024.

Práce súvisia so spevnením brehu prírodným kameňom do betónového lôžka. Vo výstavbe je aj chodník z dlažby. Vyčistený má byť aj spodok plaveckej časti bazénu a obnovené bude aj štrkové lôžko riečnym štrkom. Na letnú sezónu toto prírodné kúpalisko podľa primátorky budú chcieť zatraktívniť plávajúcou atrakciou.

kúpalisko Tornaľa - vizualizácia

Víťaznou firmou, ktorá má práce realizovať v hodnote 315 tisíc eur je spoločnosť Banet z Veľkého Blhu. Subdodávateľom stavby má byť F&G INTEX z Tornale. Stavenisko bolo odovzdané v júli. Vyrúbaných bolo viacero stromov. Rekonšrukciou prírodného kúpaliska chcú oživiť kúpalisko. V prípade bazénovej časti zatiaľ nebolo rozhodnuté, ako ju sfunkčnia. „Čakáme na vyjadrenia, či a ako by to bolo možné sfunkčniť,“ vysvetľuje primátorka a dodáva, že táto časť kúpaliska zatiaľ nebola v pláne rekonštrukcie.

Zdroj: vobraze.sk