V Tornali idú rekonštruovať plážové kúpalisko. Otvoriť by ho chceli na budúci rok

Nevyužívané plážové kúpalisko – Prírodný bazén v Tornali začnú rekonštruovať. Práce za 315 tisíc eur má realizovať spoločnosť Banet z Veľkého Blhu, ktorá sa stala víťazom verejného obstarávania. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla primátorka Tornale Erika Győrfiová, zmluva s dodávateľom už bola podpísaná a stavenisko má byť odovzdané v najbližších dňoch. Práce podľa primátorky budú súvisieť so spevnením brehu prírodným kameňom do betónového lôžka. „Následne sa vyčistí spodok plaveckej časti bazénu a obnoví sa štrkové lôžko riečnym štrkom. Súbežne sa zrealizuje aj výstavba nového chodníka okolo bazéna,“ priblížila Győrfiová. Práce by podľa nej mali byť hotové do 9 mesiacov od odovzdania staveniska.

Subdodávateľom stavby má byť F&G INTEX z Tornale. „Som rada, že sa to podarilo a urobíme prvý krok k znovuotvoreniu plážového kúpaliska, ktoré je zatvorené päť rokov,“ priblížila s tým, že kúpalisko prinesie pozitíva nielen obyvateľom Tornale, ale aj okolitých obcí. Ako poznamenala, kúpalisko by chceli otvoriť na budúci rok. „Aj keď skromne. Máme ešte ďalšie plány na rozvoj,“ avizuje primátorka Tornale.

Podľa slov predsedu komisie pre cestovný ruch, regionálny rozvoj a životné prostredie mesta Zsolta Herczega na prestavbu prírodného bazéna má mesto našetrených okolo 960-tisíc eur. Projekt v ďalšej fáze obsahuje aj bazén s piesočnatou plážou, plávajúcim hradom, s malým tobogánom, mólom a plaveckými dráhami.

Na kúpalisku začali počas uplynulého vegetačného obdobia píliť topole. Momentálne sú práce prerušené a pokračovať majú na jeseň. Celkovo ide o približne 180 stromov a k rozhodnutiu ich vypíliť dospeli na základe dendrologického prieskumu. Stromy nevyhovujú z hľadiska ochrany životného prostredia. Podobný stav by mal byť v kempingu.

Zdroj: vobraze.sk, Foto: MaSkmedia