Otvorili plaváreň, ceny vstupného zatiaľ nezdvihli. Na Kurinci sa sezóna vydarila. Vláčik je stále nefunkčný

V Rimavskej Sobote otvorili plaváreň. Od začiatku týždňa ju navštevujú nielen Soboťania, ale aj ľudia od Lučenca či Tornale. Cena vstupného je 2,50 eur na dve hodiny, deti platia 2 eurá. Plaváreň poskytuje zľavnené vstupné pre deti, študentov, dôchodcov a ZŤP. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

Podľa rozpisu sa v nej striedajú hodiny pre verejnosť, organizované skupiny či plavecký výcvik. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, k otvoreniu plavárne došlo po ukončení letnej sezóny na Kurinci. To sa stalo v nedeľu minulý týždeň. „Ľudia už navštevujú plaváreň. Z Lučenca napríklad chodí už roky autobus a platí to ich mesto,“ povedal Tibor Barto. Podľa jeho slov je teda plaváreň využívaná verejnosťou aj z okolitých okresov, kde ju nemajú. Zároveň podotkol, že uvažujú o zvýšení vstupného. „Plaváreň je vykurovaná centrálne cez Stefe a tam náklady zatiaľ nevyšli až tak hore. Zatiaľ je to asi o 15 percent,“ priblížil Barto, podľa ktorého ceny za plyn idú hore rapídnejšie napríklad v kolkárni, kde kúria priamo plynom.

S letnou sezónou v rekreačnej oblasti Kurinec je Barto spokojný. „Počasie sa už koncom prázdnin ochladzovalo a návštevnosť bola malá v posledné dni. Dovolenkové obdobie skončilo. Plavčíci – brigádnici z Kurinca odišli do škôl a zamestnanec TSM, ktorý slúžil na Kurinci, išiel na plaváreň. Bez plavčíka by sme nevedeli otvoriť plaváreň,“ povedal Tibor Barto. Ako zdôraznil, letná sezóna na Kurinci bola minimálne tak dobrá, ako tá minuloročná a hranica tržieb presiahla 550 tisíc eur.

Veľmi dobre podľa neho fungoval kemping. Ešte pred prázdninami tu bolo veľké stretnutie karavanistov. „Počas leta organizovane prišli aj priaznivci trabantov,“ povedal Barto a dodal, že okrem toho sa v kempingu striedali dovolenkári z Čiech, Maďarska, Nemecka či Poľska. Bazén s pitnou vodou bol vynovený ešte pred sezónou. „Škoda, že sa v jej závere pokazil vláčik. Pokazil sa kompresor, ktorý bol dorobený dodatočne a slúži na brzdenie vozňov vláčika. Nedal sa na Slovensku objednať, tak sme to museli riešiť cez Maďarsko a oni cez Nemecko z výroby. Samotný vláčik bol pojazdný,“ podotkol Barto, podľa ktorého kompresor mali prisľúbený na tento týždeň, no zatiaľ ho nedodali. Vláčiková súprava by však po jeho výmene mala byť funkčná a pojazdná. Slúžiť by tak mal autovláčik na objednávku ešte v prípade záujmu za priaznivého počasia.

Zdroj: vobraze.sk