Výletný vláčik jazdí na naftu

Autovláčik, ktorý premáva medzi Rimavskou Sobotou a rekreačnou oblasťou Kurinec, jazdí na naftu. Pre vobraze.sk to uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. „Je to prakticky terénne vozidlo Toyota Hilux. Ide to na dieselový pohon. Bola z toho zobratá karoséria a je tam daná takáto,“ dodal. Ďalej informoval, že výletný vláčik premáva maximálne zhruba rýchlosťou 30 km/h. Pri vyššej rýchlosti by podľa jeho slov rozhojdalo vozne, ide tam o bezpečnostné hľadisko. „Samotné auto, keď sa odpoja vozne, však dokáže ísť aj rýchlosťou 100 km/h,“ prezradil riaditeľ TSM.

Tibor Barto pripomenul, že majú dva vozne, čo predstavuje dokopy kapacitu 56 miest. „Keby sme aj teoreticky vedeli dokúpiť ďalšie vozne, nemohli by sme ich zapojiť, lebo slovenské normy to nepovoľujú,“ skonštatoval.

Podľa vyjadrenia šéfa TSM nemajú špeciálne šoféra na výletný vláčik a striedajú sa tam štyria vodiči, ktorí majú vodičské oprávnenie na autobus.

„Najväčšia zaujímavosť spočíva v tom, že ľudí vozíme zadarmo,“ zdôraznil Tibor Barto. Podľa jeho slov cítia nárast ceny palív, ale na Kurinci majú „dobrú návštevnosť“ a zo vstupného pokryjú aj naftu. „Ľudia, ktorí sú z iných miest, využívajú autovláčik na návštevu Rimavskej Soboty,“ doplnil riaditeľ TSM. S tým, ako ľudia využívajú výletný vláčik, vládne podľa neho spokojnosť. „Keď je dobré počasie, chodí v doobedňajších hodinách plný a večer tiež,“ povedal Barto.

Zdroj: vobraze.sk, mesto R. Sobota