Horúčavy lákajú k vode. Na Kurinci slúžia aj viaceré plavčíčky

V rekreačnom komplexe Kurinec Zelená voda sa stará o bezpečnosť kúpajúcich 12 plavčíkov. Niekoľkí brigádnici sa vrátili do strediska po minulom roku. Majú medzi sebou aj niekoľko plavčíčok i nováčikov. Tento mesiac boli k dispozícii tri plavčíčky. Ako nám prezradili, problém s rešpektom u ľudí nemajú, aj napriek veku. Občas im pokurizujú návštevníci, poväčšine starší. Pochvaľujú si prácu v mladom kolektíve, ide však o prácu s ľuďmi, takže každý je trochu iný. Upozorňujú však, že najmä v týchto horúčavách treba dodržiavať pitný režim a vyhýbať sa alkoholu.

„Keď sú problémy s opitými, voláme mestskú políciu,“ priblížil pre vobraze.sk Vladimír Deák, ktorý je kmeňovým zamestnancom Technických služieb mesta a má najviac skúseností. Plavčíka robí aj na plavárni, teda celoročne. Ako poznamenal, okrem bezpečnosti kúpajúcich sa návštevníkov sa starajú aj o čistotu bazénov. „Ráno chodíme na ôsmu a do 9.30 dostane každý jeden bazén a ten musí prečistiť, pozametať, vyčistiť brodítka či pozbierať smeti. 

Zľava: Vladimír Deák a plavčíčky Nicole a Dominika

V jednej zmene na kúpalisku je šesť plavčíkov. Dohliadajú na bazény, tobogán i na prírodnú vodnú plochu. „Tento rok sme vážnejší problém nemali. Za päť rokov čo som tu, sme nemuseli zachraňovať kúpajúceho sa. Mali sme väčšinou bežné úrazy, odreniny, uštipnutia hmyzom, rozbité kolená u detí,“ priblížil Deák. Z najvážnejších prípadov si spomína na muža, ktorý si vypožičal paddleboard a po pár metroch čo ho išiel vyskúšať, tak spadol a zlomil si rebrá. Bola to bolesť a išli sme ho hneď vyberať. Mal šťastie, že to bolo hneď pri brehu,“ podotkol Deák a upozorňuje na dodržiavanie nosenia viest na loďkách, vodných bicykloch a podobne. „Treba dbať na bezpečnosť, ak sú potrebné vesty, tak ich používať, hlavne na jazere. Miesto, ktoré plavčík má pod dohľadom, je označené bójkami,“ upozorňuje. 

Podľa jeho slov seriál Baywatch sledoval ako mladší, no vtedy ešte netušil, že bude raz plavčíkom. Nastúpil som do plavárne po Jožkovi Brnovi, ktorý išiel do dôchodku. Baywatch bol to môj obľúbený seriál, aj na Mitcha Buchannona,“ hovorí. Stvárnil ho herec David Hasselhoff, ktorý prednedávnom oslávil 70tku. 

Prvý rok na Kurinci ako plavčíčka slúži Nicole z R. Soboty. Na túto prácu sa prihlásila kvôli možnosti zaujímavej brigády. „Videla som ponuku a povedala som si, že to vyskúšam. Spravila som si kvôli tomu plavčícky kurz, to bola podmienka,“ hovorí Nicolle, ktorú práca baví, no ako čerstvá plavčíčka upozorňuje na zvýšenú obozretnosť ľudí počas kúpania. „Stále však treba pripomínať ľuďom, aby dbali na bezpečnosť,“ dodala Soboťanka.

Zdroj: vobraze.sk