Na Teplom Vrchu sa už ľudia kúpu, na letnú sezónu pripravujú aj bazén v Tisovci. Ceny nemenia

ilustračné foto

Vo vodnej nádrži na Teplom Vrchu dnes teplota vody dosahuje takmer 22 stupňov Celzia. Sezóna síce ešte nezačala, no verejnosť sa už kúpala aj tento víkend. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila starostka obce Jana Janšová, sezónu oficiálne začínajú až 15. júna, ľudia sa však už chodia v čoraz väčšej miere kúpať k nim na malú pláž do rekreačného areálu Drieňok. Prevádzkuje ho obec aj s ubytovaním pre dovolenkárov či detské tábory. Bývalé školiace stredisko má k dispozícii aj reštauráciu.

„Výšku vstupného sme nemenili,“ dodáva s tým, že okrem reštaurácie bude na pláži k dispozícii aj bufet s rýchlym občerstvením. Poznamenala, že tento rok uvažujú o letnom kine na pláži počas prázdnin. Stabilnou atrakciou budú paddleboardy. Na druhej strane vodnej nádrže je súkromné stredisko Ormet, ktoré má k dispozícii väčšiu pláž aj možnosti na kemping. 

kúpalisko v areáli ZŠ Dr. Celementisa

Na sezónu sa pripravujú aj v Tisovci. Bazén je umiestnený v areáli ZŠ Dr. Clementisa. Podľa slov Michala Stejskala, vedúceho oddelenia kultúry a športu na tisovskom mestskom úrade, ho otvoria určite v priebehu tohto školského roka, v závislosti od počasia. Najskôr pre študentov, ktorí ho využívajú väčšinou dopoludnia. „Cenník zostáva nezmenený ako minulý rok. V procese je vybavovanie personálu, plavčíkov, hygieny. Keď to všetko bude, požiadame o povolenie a môžeme začať sezónu,“ doplnil Stejskal. Výška celodenného vstupného pre dospelú osobu bola vlani 7 eur, pre mládež 4 eurá. Voda v bazéne je na severe Rimavskosobotského okresu vykurovaná plynovým kotlom.

Zdroj: vobraze.sk