Na Teplom Vrchu pripravujú pred letnou sezónou novinky. Upravili vstupné

Vizualizácia plánovanej oddychovej zóny, aká by túto sezónu mala pribudnúť na Ormete

Pri vodnej nádrži na Teplom Vrchu, ktorá patrí k najteplejším prírodným vodným plochám na Slovensku, sa pripravujú na sezónu. Najväčšiu časť pláže majú v rekreačnom zariadení Ormet, kde postupne aj tento rok plánujú pokračovať v rozširovaní možností oddychu a zlepšovaní služieb. „Pripravujeme ďalšie zveľadenie, funkčné by mali byť dve oddychové terasy pre návštevníkov, opravené bude detské ihrisko a pribudnúť má aj nové relaxačné ihrisko, ktoré má byť k dispozícii na budúcu sezónu,“ priblížil pre vobraze.sk jeden z majiteľov Ormetu Roman Oštrom. Nové ihrisko má mať mantinely a určené bude pre nohejbal či futbal. Pre návštevníkov pri oddychových zónach plánujú na víkendy grilovačky v podaní skúseného kuchára z Maďarska. 

Ako spomenul, vodná hladina je dostatočne vysoko, takže predpokladajú dobrú sezónu pre milovníkov prírodného kúpania, kde si každý nájde to svoje miesto. „Sezóna pre nás začína o čosi skôr, keďže k nám chodí aj veľa rybárov. K dispozícii má byť aj tobogán. Aj tento rok budeme pracovať na tom, aby sme priťahovali ľudí z iných regiónov, ktorým poskytneme ubytovanie. V okrese sú možnosti aj na kúpanie v bazénoch a ľudia tak majú možnosť ísť tam, kam sa im páči a spoznávať náš región,“ dodáva. Podľa Oštroma sa budú snažiť vynoviť aj ubytovanie v hoteli, kde zatiaľ opravili schodisko. Ceny vstupného podľa Oštroma zdvihli o euro na vstupe do areálu. Dospelý návštevník tak zaplatí šesť eur. Dodal, že o jednou euro zvdvihli aj parkovanie v areáli, o ktoré je veľmi veľký záujem a pre autá nemajú viac priestoru. 

Možnosti parkovania na Teplom Vrchu sú pre návštevníkov areálu pred jeho bránami na ceste. V minulosti pri veľkej návštevnosti počas najteplejších víkendov to bývalo aj parkovisko pod hrádzou. Vodnú nádrž využívajú aj návštevníci v objekte Slovenského vodohospodárskeho podniku. Na druhej strane priehrady je Drieňok, ktorý patrí pod obec.  

Zdroj: vobraze.sk