Na Kurinci ukončili sezónu. V R. Sobote otvorili plaváreň a chystajú hodiny aj pre verejnosť na zimnom štadióne

V Rekreačnej oblasti Kurinec Zelená voda ukončili včera letnú sezónu. Bazény a kemping sú už uzavreté. Okúpete sa už len vo vodnej nádrži. „V nedeľu 3. augusta sme už zavreli areál. Posledné dni už bolo veľmi málo ľudí, ale predsa len prišli návštevníci. V sobotu bolo okolo 230 ľudí a v nedeľu ich už bolo aj v súvislosti s nepriaznivým počasím minimum,“ priblížil pre vobraze.sk vedúci športových a rekreačných zariadení Technických služieb mesta Jozef Slanina. Ako avizuje, tržby sú v tejto sezóne mierne vyššie ako vlani. „Je tam o niečo nárast v tržbách,“ povedal.

Zamestnanci TSM z Kurinca podľa jeho slov už nastúpili do prevádzky plavárne. Otvorená je od dnešného dňa. Plaváreň počas letnej odstávky prešla podľa Slaninu miernou renováciou na bazénovej fólii. Ako avizuje, do budúcna sa počíta aj s väčšou rekonštrukciou plavárne. „Zatiaľ sa to posunulo medzi prioritné projekty, ktoré BBSK rieši v rámci investícií v Rade partnerstva. Ešte to ale nie je uzatvorené,“ hovorí s tým, že na rekonštrukcii plavárne by malo byť použitých okolo 4 mil. eur.

„Podmienkou je tretina financií využitých na zelenú energiu,“ hovorí Slanina a dodáva, že samotná rekonštrukcia počíta prevažne s jeho návrhmi na opravu dôležitých vecí, ako obnova pochôdznej časti, sklenenej časti, cirkulačných okruhov, úpravy kvality vody, regulácie kúrenia, obnovy sanity, obkladov, modernizácii šatní. „Všetko, čo treba,“ podotkol.

Zimný štadión už niekoľko týždňov je v prevádzke a slúži hokejistom k príprave na sezónu. „V druhej polovici septembra bude zimný štadión sprístupnený aj pre verejnosť. Harmonogram sme zatiaľ ešte nezverejňovali,“ uzavrel Slanina.

Téme sa budeme venovať.

Zdroj: vobraze.sk